Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó az aranyhalnak egy 4-5...

Jó az aranyhalnak egy 4-5 literes dunsztos üveg?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy aranyhalat , de a szüleim nem akarnak akváriumra költeni :/ Várom a normális válaszokat !
2011. júl. 21. 21:15
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

Az aranyhalnak 150-200 liter kéne, és hideg víz.


Tudok neked egy kisebb arany színű halat, úgy hívják, hogy: Boraras urophthalmoides - Zöldsávos törperazbóra


Ennek is kéne 30 liter, 6-8db-nak:

[link]

2011. júl. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
vagy nem zöldsávos, hanem zöldcsíkos, de ez tökmind1
2011. júl. 22. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim válasza:

Szia!

Nézz szét a szüleiddel a vaterán, teszveszen.

Én most vettem egy 54 literes akváriumot minden felszereléssel: [link]


Amint látod mindössze 7000 forintért. Plusz kiutazás, mondjuk diákkal az a pár kilométer sztem nem lesz valami húdehúzós.


És hogy miért vettem meg?

Mert én is elkövettem azt a hibát amit Te ezzel a kérdés kiírásával elkerülhetsz... túl kis helyen nem megfelelő körülmények között tartottam egy bettát - Brad- aki 1 hónap lubickolás után elpusztult...:'(


Egyébként jah, teljes mértékben egyetértek a törvényekkel, sőt jó lenne ha az ember hülyegyereke - jelen esetben én is közéjük tartozom- szélesebb felvilágosítást kapna egy állatkereskedésben meg előre elmondanák hogy ne légy s.ggfej és hogyan tartsd az állatodat, hogy ő boldog legyen, ha már a nyomik- én is- akkora hülyék voltak hogy nem olvastak utána rendesen, hanem "én anno így láttam ismerősnél".


Szóval egy nyomtatott használati útmutató milyen klassz lenne már :D akár füzetbe lefűzve az állatkereskedés egyik asztalára letéve, vásárlás után meg a kért példány lapjának kinyomtatása :D

2011. júl. 22. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszoló nem mond butaságot:)
2011. júl. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:

egyetértek az előttem szólókkal, főleg azzal, hogy használati útmutatót minden boltba! Egyszer volt egy jó bolt Kaposváron, nagy akváriumokkal amikben nem vegyesen voltak a halak hanem 1 akvárium, 1 faj. kivéve a bettahímeket. Minden egyes halhoz ki volt írva a magyar név, latin név, és IGÉNYEK! hőfok, keménység, minden. Sajnos gyorsan bezárt, mert drágább bolt volt, de ilyen kiszolgálásért én kiadtam szívesen.

A kisvárosi kisboltokban viszont szerintem direkt vannak olyan eladók, akiknek a leghalványabb fogalmai vannak a halakról.

Emlékszem, amikor tavaly nekikezdtem a halazásnak, bementem a hozzánk legközelebbi boltba guppiért. Beállítok, mondom hogy szivárványos guppit keresek. Idősebb nénike, elmerengve fordul a halak felé, mondha hogy hát szivárványos az nincsen, de van kék, sárga, narancssárga, meg fekete. A fekete molli volt, ez már akkor is feltűnt, mert utánanéztem a kezdők halainak. A guppik jól néztek ki, úgyhogy elkezdtünk halászni, erre a kolleginát hívta oda. Mondtam neki is hogy 4 nőstényt szeretnék, de mindegyik szép, úgyhogy rá bízom melyikeket fogja ki. Na, erre befogja az egyik hímet a hálóba, kérdezi hogy jó lesz? Wazze....

Egy: ilyen eladó hogy a rossebbe nem tud különbséget tenni a nemek között?!

Kettő: megmondtam hogy mindegy. ezennel visszavonom. bájos mosollyal kivettem a kezéből a hálót és kipecáztam ami kellett. Később már csak a molli-szaporulatot vittem be elcserélni, akkor volt bent egy másik vevő, akivel jó ideje csak nézegették egymást az eladóval, mert a vevő két pár guppit szeretett volna, de senki sen tudta megmondani a boltban hogy melyik-melyik. Ekkor homályosítottam fel a kedves személyzetet. Egy hónap múlva /hogy-hogy-nem?/ csődbe ment a bolt.

2011. júl. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim válasza:
sajnos nem :( hány éves vagy? mert én addig könyörögtem, hogy kapjak, amíg kaptam. Mondd, h így megtanulsz fellelősséget tartani az állat számára. Mondd, h te fogod gondozni, meg minden (nem nagy dolog a kitisztítás, csak egy kicsit kimersz a vízből, aztán pótolod csapvízzel.)
2011. júl. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
:)
2011. júl. 22. 14:11
 28/38 A kérdező kommentje:
Hát a családom nagy állattartó van egy hörcsögöm két kiscicám egy papagájom két kutyám és guppijaink és most voltam az állat kereskedésben és megtetszettek az aranyhalak :) Amúgy 13 éves vagyok ! De egy 30 literes akvárium ára is érdekelne :)és hogy muszáj bele levegőztető vagy elég az hogy gyakran tisztitom a vizet :)
2011. júl. 22. 14:15
 29/38 anonim ***** válasza:
www.akvaiumplus.hu
2011. júl. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
jó link: [link]
2011. júl. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!