Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Világításnál a wattszám vagy...

Motoregér00 kérdése:

Világításnál a wattszám vagy a kelvinszám számít inkább?

Figyelt kérdés
pl nekem van egy 7 wattos(ami 35 wattnak felel meg, mert kompakt fénycső)ez 2700 kelvines mindez 25 literes akváriumba.
2011. júl. 24. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez gyenge is, meg a kelvin száma is kicsi.


Nekem 20 literes tetején van egy 20 Wattos 6500 Kelvines izzó, de egy másik 37 literesen meg csak 13 Wattos izzó, mégis a 13-mas világít jobban, mert az egy gyári akvárium lámpa foglalatban van, a tetején van egy fényvisszaverő, és az elég sokat számít, majdnem megkétszerezi a fényét.

2011. júl. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem foglalkozom akvarisztikával, de a Kelvin az a színhőmérséklettel van kapcsolatban (nagyjából milyen árnyalatú a fénye), a wattok pedig a teljesítményt adják meg tudtommal.
2011. júl. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

hable az nem számít hogy a 7 watt kompakt=35 watt simaizzó konkrétan ilyent raktam fölé:

[link]

2011. júl. 24. 12:37
 4/8 anonim ***** válasza:

A W/l mérőszám hagyományos (T8, vagy T5) fénycsőre van kitalálva, valamennyire kompaktra is igaz, de oda már több kell ,mert nem úgy szórja a fényt.

Hagyományos izzóval 5-ször annyit kell számolni!


A linkeltet nem ismerem. Ha ugyanolyan gáz világít benne, mint a fénycsövekben, akkor ennek minimum a duplája kéne fényerőben.

Színhőmérsékletben pedig a mostanit ki lehet egészíteni úgy, hogy a kettő együtt jó legyen.

Bár ilyen fajtából nem tudom, mekkora választék van.

2011. júl. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És 45cm hosszú akváriumra milyen neonos fényt ajánlasz?
2011. júl. 24. 13:00
 6/8 anonim ***** válasza:

De gáz...

Mondanám, hogy ilyet:

[link]

Vagy ilyet:

[link]

De ezek pont 45 cm-esek, foglalattal együtt meg kicsit lelógnának az akviról. :( Önnáló világításnak ezek elég jók lennének...


Az is jó lenne, ha az e27 foglalatot (mint a mostani) meg tudod oldani, egy ugyanilyen 7W-os kompakt fénycsőből, raknál a mostani mellé egy 6500 K-eset.

Vagy a mostanit kicserélnéd egy ilyenre:

[link]

2011. júl. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ezzel csak az a baj hogy nekem spot lámpám van 50mm-es foglalat, de talán meg tudom oldani egy sima foglalatu lámpát oda rakni mert pont fölé fér.
2011. júl. 24. 13:55
 8/8 A kérdező kommentje:
bocs 5mm-es
2011. júl. 24. 14:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!