Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumi dekorációról jön le...

Akváriumi dekorációról jön le a festék. Ez árthat a halaknak?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem új növényeket, és 2db kerámia követ az akváriumomba. Ahogy átmostam jó alaposan az egyik dekorációt, amibe a halak beletudnak menni, azt vettem észre, hogy a tetejéről jön le a festék :S Utána jól leöblítettem, de elég csúnyán néz ki.

Berendeztem az akváriumot, öntöttem bele vizet, majd raktam bele antiklórt. Halak még nincsenek benne, és egy pár napig nem is lesznek.

A dekoráción ahol jött le a festék eltakartam egy pár darab kaviccsal.

Ha veszek bele halakat, akkor ez a festék árthat nekik??

A vízbe is oldódik a festék??


2011. júl. 25. 13:20
 1/9 A kérdező kommentje:
és még annyi, hogy nem olyan nagy foltba jön le a festék... Csak amikor mostam, akkor lejött, de utána már nem terjedt...
2011. júl. 25. 13:24
 2/9 anonim ***** válasza:
Az már száraz festék nem? Vagyis darabokban válik le, nem úgy mint a tempera a vízben. Szerintem semmi bajuk nem lesz.
2011. júl. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem! Ahogy mostam, akkor úgy vált le mint a tempera! Láttam ahogy a festék nagyon kicsi mennyiségben elfolyik...
2011. júl. 25. 13:30
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

SOHA nem szabad semmilyen festett szart rakni az akváriumba!!!

Meg anitklórt, meg egyéb fölösleges vegyszereket se...

A festék nem árthat, hanem árt a halaknak.

Vedd ki a dekorációt, cseréld le a vizet, és rendezd be az akvit rendes, oda illő (értsd természetes) anyagokkal.

2011. júl. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Falun ***** válasza:

lehet hogy sokak szerint "cuki" meg "trendi" egy-egy üveg vagy festett váracska az aksiban, de mégsem oda való...


hidd el sokkal szebb látványt nyújtanak a természetes elemek az aksiban.


Menj el egy kőgalériába, vagy lerakatba ott még ingyen is adnak 2-3 darabot a szép kövekből, palákból, vegyél az aksiba egy vasfát vagy mangrovét.


A műnövénnyel ugyan ez a helyzet!

Élő növények közül választhatsz alacsony igényűeket, pl. a vallisneria, hólyagos vízikehely, jávaimoha nekem még idáig mindenütt megélt. :)


Élő növénynek és természetes díszítőelemeknek (kő, kavics, pala, fa) nincsen párja! :)

2011. júl. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egy ismerősnek meg a háttere, valami festett vacak, használtan vette az akvit, nem tudni miből van, és egy darabig jó volt, aztán elkezdett oldódni kicsit a festék róla, és ettől megdöglött 10db neonhal, meg még néhány ami benne volt.


Légyszi ne kockáztass. Ha ez a dísztárgy oldódik, szedd ki, és csinálj egy teljes vízcserét, sőt azt is mondanám, hogy a kavicsot is mosd ki jól újra. Semmi ilyesmi ne legyen a vízben, ami oldódhat, mert nem fognak életben maradni benne a halak.

2011. júl. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 foxicom ***** válasza:

Egyetértek hable-el.

Mosd ki még a kavicsot is(nagyon, nagyon remélem, hogy nem színes kavics), és cseréld le 100%-ig a vizet.


Az ilyen hülye ötletek nagyon kitudnak ütni.....

2011. júl. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Platypus ***** válasza:
Az utolsóknak igaza van, annyit tennék hozzá, hogy az akvárium berendezése után nem pár napot, hanem pár hetet kell várni a halak érkezéséig.
2011. júl. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én azt ajánlom hogy vegyél egy élő növényt ez több szempontból jó pl.nem fog festéket szivárogtatni :-D ,természetes,szép ,és ha elmész kirándulni akkor azt eszik:-D ja és nem ajánlok semmi kis csecse becsét a kavicsot ki mész a Dunára válogatsz szép kavicsot haza mész kis mosod jó alaposan és szép természetes ja és ha annyira akarsz bele valami eXtrát akkor keress kagylókat az igazán szépen fog mutatni:-)remélem segítettem
2011. júl. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!