Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Malachitzöld megöli a...

A Malachitzöld megöli a szűrőben élő baktériumokat?

Figyelt kérdés
Új növényt hoztam,ezért raktam megelőzésképp az akváriumba,aztán jutott csak eszembe,hogy talán káros a baktériumoknak.
2011. júl. 25. 17:38
 1/5 gfero ***** válasza:
igen megöli.nem volt egy jó ötlet.máskor vegyél neomagnol tablettát és abba tedd de külön valamibe nem az akváriumba 1-2 napig
2011. júl. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, nem is kellene semmilyen felesleges vegyszert beöntögetni! És egyáltalán meg se kellene venni! Az új élőlényeket pedig 1-2 hét karanténba szokás tenni, esetleg Neomagnol tablettát veszel a patikában és azzal fertőtleníted, vagy sófürdővel...
2011. júl. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi
2011. júl. 25. 17:44
 4/5 Platypus ***** válasza:
Valójában az akváriumi betegségek ritkán alakulnak ki fertőzéssel. A gyakori problémák okozói, mint a darakór vagy a hasvízkór ott élnek minden akváriumban, csak az egyedszámuk alacsony, és az egészséges halakat nem betegítik meg. Amikor a vízminőség leromlik - és ez gyakran következik be új halak érkezése után - akkor jelenik meg a betegség. A megelőzés jellegű kezelések, amik szinte kivétel nélkül baktériumirtó szerek, sokkal nagyobb kárt okoznak a szűrőbaktériumokban, így rontják a vizet, ezzel gyakorlatilag elősegítik a fertőzés kialakulását.
2011. júl. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm,ezt nem tudtam.
2011. júl. 25. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!