Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sórák keltetés? Hogyan?...

Sórák keltetés? Hogyan? (Kérdés lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom hogy levet venni ilyen sórákpetét..Nahmost ha vennék petét akkor azt 1 10 literes akváriumban ki tudom kelteni?Tudom hogy kell áramoltatni a vizet..Nos inkább oxigénpumpát vagy inkább belsőszürőt használjak?Mien halaknak adhatom ezt az eleséget?Sórák jó körülmények között meddig tudom eltartani egészségesen?Miennyit kell kikelteni?Esetleg teknősnek is adható az a féle eledel?

Előre is köszönöm a KOMOLY válaszokat.


2011. júl. 26. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Elég egy légpumpa vízmozgatásnak, szűrő felesleges és be is szívná őket. Mindig csak annyit keltess, amennyit épp megetetsz. 24-48 óra alatt kelnek ki.
2011. júl. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

10 literes akvárium elég nagy, egy sima levegőztetővel nem tudsz benne akkora áramlást csinálni.

Általában 1,5-2 literes átalakított pet palackban, vagy befőttes üvegben szoktuk keltetni.

Valahogy így, persze elég 1 is.

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=sH0_ncQ_-tU&feature=player_em..

Itt már a lámpa is elő van készítve:

http://www.youtube.com/watch?v=aizdb6cM3eE&feature=related

A levegő alul megy be, az állványt pedig úgy is meg lehet csinálni, hogy egy másik, rendesen a talpán álló flakon felső szűkülő részét levágod, és abba teszed a keltetőt. (fejjel lefelé a flakont)

Arra kell figyelni, hogy a levegő alulról jöjjön, így jobban keveri a petéket, és hogy ne túl nagyra porlassza a porlasztó a levegőt, mert a nagy bubik kicsapják a petéket a flakon oldalára.

Itt egy jó leírás, hány fokon, hogyan kell keltetni:

[link]


A leszűrésnél arra kell figyelni, hogy a kemény peteburkot nem szabad az akváriumba tenni, mert felsértheti a halakat belülről, ha megeszik!

Az üres peteburok magától is különválik, és feljön a víz tetejére, csak amelyik nem kelt ki, arra kell figyelni.

Mivel a peték a fény felé mennek, egy másik módja a különválasztásnak, hogy sötét helyre rakod az egész löttyöt, (ekkor már lehetnek nagyobb tartályban, és levegőztető sem kell) zseblámpával világítva egy helyre gyűjtöd őket, és így szívod le a kikelt petéket.


Bármilyen ragadozó halnak adhatod. Amire figyelni kell, hogy mekkora hal, milyen idős kis rákot kaphat. Az ivadékok 1 órásat tudnak csak megenni, utánna megkeményedik a rákok páncélja, amivel nem bírnak el. Nagyobbak 1-2 naposat is megesznek.

Sós vízben sokáig elélnek, szaporodnak is, szóval akár egy önfenntartó közösséget is össze lehet hozni.

Nagyobb ragadozó halak, (nagyobb sügerek) a felnőtt rákokat is megeszik. Teknősnek is kiváló eledel.

2011. júl. 27. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.Ezekkel a válaszokkal nagyon sokat megtudtam, és így már menni fog..Köszönöm.
2011. júl. 27. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!