Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csináljak a kishalakkal?

Mit csináljak a kishalakkal?

Figyelt kérdés

Van egy 54 literes aksim, guppikkal. 3 hím és 8 nőstényem van. Folyamatosan születnek a kishalaim, amiket át is szoktam rakni a kis 8 literes aksiba. És mivel egyre több van egyre kevésbé férnek el.

Mit csináljak? Vegyek egy nagyobb akváriumot? Vagy ajándékozzam el őket?

Köszi előre is a válaszokat! :)


2011. júl. 28. 11:57
 1/10 Falun ***** válasza:
88%

Ahogy gondolod....

vegyél egy nagyobb aksit és neveld fel őket.


vagy ajándékozd el.

:)

2011. júl. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. júl. 28. 12:06
 3/10 Csizmi válasza:
32%
Vagy ha túl sok van akkor húzd le a sklozin.:)
2011. júl. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Kössz xD

inkább veszek egy nagyobbat, de azt nem engedem, hogy bajuk essen:(

2011. júl. 28. 12:15
 5/10 Falun ***** válasza:

azt inkább ne...


de biztos van aki ingyen elfogad tőled fiatal guppi ivadékokat! :)

2011. júl. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A nevelő akvárium mindenképpen legyen nagyobb. Ha a fő akvárium helyett mondjuk 100-150 litereset veszel, az is megoldás. De túlszaporulat ott is lesz, érdemes beszerezni néhány gyorsabb úszású halat, ami megritkítja a kicsiket. Tudom, hogy ez kegyetlenül hangzik, de a guppik nagyon szapora halak. Ha mindet megtartod, az 8X30=240 utód havonta. Ennyit sem felnevelni, sem elajándékozni nem tudsz. Meg ha el is ajándékozod, a nagy részük eleségként vagy felelőtlen gazdikhoz kerül. A 8 literesben például nem nevelhető egészségesen 5nél több hal. A belterjesség is probléma, egyre csúnyábbak lesznek az utódok. Tehát valami egyensúlyt kellene fenntartani, ez az élet rendje.
2011. júl. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Csizmi válasza:
Hát igen elég szapora és hallottam,hogy sok ember vagy vesz ragadozó halakat ami kiírtja őket vagy amit ez előt mondtam.Vagy elajdékozzák.Már nekem is felajánlottakk guppikat csak akkor még nem volt aksim.
2011. júl. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én régebben bevittem a halasba és átvették! Most nincs túl sok kisguppim, de ha úgy döntesz, hogy elajándékozod és itt laksz a közelben és szívesen örökbefogadok párat! :) Budapest XVII. kerület, Pécel, Maglód
2011. júl. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2011. júl. 29. 11:34
 10/10 A kérdező kommentje:

Szabina:

Hát elég messze lakok, Mezőtúron...

Olyan 2 és fél, 3 órahossza, mire odaérnék Pestre... :))

De köszi az ajánlatot :)

2011. júl. 29. 11:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!