Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A szűrő beszívta a halakat,...

A szűrő beszívta a halakat, mit csináljak?

Figyelt kérdés

EHEIM 2008 szűrőm beszívott már 2 neont, sajnos az egyik nem élte túl. Látszólag nem fér be a rácsok között, de mégis benn volt a szivacsban. Tanácstalan vagyok.

Köszi a segítséget.


2011. aug. 7. 08:20
1 2
 1/17 Daphina ***** válasza:

Ok. Tisztázzuk. Lehet, még kicsi volt a neon úgy szívta be.

De nekem is ez a szűrő volt fél évig és lehetetlen számomra, hogy garnélán kívül mást is beszívjon.

2011. aug. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nem volt nagyon kicsi, bár nagy se, na mind 1 remélem több nem lesz. Köszi.

Miért csak fél évig nem vélt be?

2011. aug. 7. 08:42
 3/17 anonim ***** válasza:
11%
Ha túl erős a szűrő akkor beszívhatja! Nekünk 600 literes akvárium volt és annak a szűrője nem jó egy kicsi(40-50 literes) akváriumba, mert amit tud beszív!
2011. aug. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%

Nah szabina ismét mondott egy jó nagy baromságot...ugyanis a 600 literes akváriumba már külső szűrő szükséges, és ha van belső is mellé mechanikai szűrésnek, akkor az olyan nagy, hogy eleve bele se fér az 50-60 literes akváriumba, nem hogy még be is szívja a halakat...


Egyébként kérdező: próbálj meg ráhúzni a szűrődre egy harisnyát, szúnyoghálót rákötni vagy valamit, így nem tudja beszívni a halakat a szűrő. Garnélás, nanohalas akváriumoknál csinálják ezt, ahol a szivacsszűrő már nem elég nagy hatásfokú.

2011. aug. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
17%
Képzeld el Mr. Okostojás hogy nem nagy!!! Ez nem külső szűrő hanem belső és nem is kell külső! Apukámnak 30 éve vannak halai 600 literes akváriumba! És ő mondta, úgyhogy lehet ő egy kicsit okosabb mint Te!
2011. aug. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Bogyó0513 válasza:
20%
Szabinának igaza van!
2011. aug. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
42%
600 literes akváriumba nem kell külső szűrő? :D Hát az vicces...na mindegy, nem fogok veled vitázni. De ha apukád is olyan nagyon értene az akvarisztikához akkor neked se lenne olyan sok problémád az akváriumoddal és nem úgy nézne ki ahogy...
2011. aug. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Na figyu! szerintem te nem láttad az akváriumomat, átalakítva: [link]

És igen nem kell külső szűrő, érdekes mi?!?! Mégis működött. Ja és csak hogy tudd a nagy akváriumok egy idő után fenntartják magukat és szinte szűrő se kell neki de a biztonság kedvéért van. Remélem most felvilágosítottalak, mert gondolom te ezt még nem tudtad! Én 13 éves létemre büszke vagyok az akváriumomra és nem úgy néz ki ahogy,de a tiédre kiváncsi volnék, mert ha ilyen praktikus válaszokat adsz biztos van is valami tapasztalatod! Ennyi!

2011. aug. 7. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Persze megnézheted az enyémet is, fent van akvaristán mindkettő:

[link]


[link]


[link]


A képek nem frissek, de tulajdonképpen annyi változás történt, hogy a nano-ban nőttek a növények, a sügéresbe pedig több anubias és crypto került, valamint a halállomány cserélődött kicsit. És igen, tudom hogy a nagyobb akváriumok fenntartják magukat, de ez még nem akkora vízfelület ahhoz. Még pár ezer literes kerti tavakba is szükséges erős tavi szűrő.

2011. aug. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Hát pedig a miénket még takarítani sem kellett! (Fenntartotta magát)
2011. aug. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!