Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az egyik guppi hím farka néha...

Az egyik guppi hím farka néha meg van kicsit csipkede. Külön raktam, hány nap alatt regenerálódik?

Figyelt kérdés

tényleg csak egy kicsit.napközbe nem bántják,sosem láttam,de reggelre mindíg belecsipked valamelyik.

csak guppik vannak az akváriumba.100l és kb. 12 guppi.(+a picik)3 hím van,a többi nőstény.

most kilyukasztottam egy üdítős üveget,azt beraktam az akváriumba,így el van különítve.3 nap elég szerintetek?

ha visszanő a hiányos rész akkoris bántani fogják őt?


2011. aug. 8. 12:27
 1/4 anonim válasza:

Juj.. inkább engedd szabadon az üdítős üvegből, a stressz jobban ért neki, mint az a kis dekoráció.


A többi guppi nem tud komoly bajt okozni neki, elképzelhető, hogy esetleg beteg (keress rá a tünetekre: farokrothadás) Figyelj a 24-26 fokos állandó hőmérsékletre, megvilágításra és hogy minél nyugodtabban tudjanak úszkálni a lakók. Ha beteg volt akkor gyógytáp és naponta részleges vízcsere esetleg valami parakill vagy hasonló gyógyszer.


Ha nincs betegség (vagy már elmúlt) a hetente 10-20l vízcsere elég.(legalább egy napig álljon vödörben előtte, hogy a klór kimenjen). A megteheted, adj vitamint is (drága.. de nagyon jó) nekik

2011. aug. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát furcsállom nagyon,mert Ő a legnagyobb hím.Nem beteg mert régóta csipkedik és folyamatosan növöget vissza,de ujra lecsipkedik neki.Nem foszlik le mint az úszórothadásnál.Viszont Ő nem udvarol annyira erőszakosan mint a másik 2 hím,talán el van nyomva.

Azért gondoltam ha normális lesz a farokúszója akkor talán nem csípkedik újra.

Azt mondod rakjam vissza?De így nem fog soha visszanőni.

Viszont nem akarom hogy stresszes legyen,azért van a többiek közt,hogy a víz minősége jó legyen.Akkor rakjam külön a kicsi akváriumba esetleg?

Köszönöm a választ!

2011. aug. 8. 16:48
 3/4 anonim válasza:

Igen, a kicsi akvárium az jó ötlet! Esetleg egy vagy több szelídebb nősténnyel is összerakhatod, ha "magánzárka" van, de egyébként egészséges az is okozhat stresszt.


De ha azután is bántják nem marad más, mint valamelyik cseréje. Így célzottan tenyésztheted is őket.


Általában a lassúbb úszású halakat szokták piszkálni így csipkedéssel, pl. a szumátrai díszmárna is

2011. aug. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

igen,ő a leglassabb,csak komótosan úszkál:)

most kicsi akváriumba van,növöget a farkincája.Néha cserélgetem őket az egyik ismerőssel,Ő olyat ad ami nekem nincs és fordítva.

köszönöm:)!

2011. aug. 10. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!