Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aranyhalunk állandóan a...

Az aranyhalunk állandóan a szűrő nél úszkál, ahogy kergeti a vizet, mindig vele szembe van, de amikor eljön onnan, akkor szinte kézzel kilehet venni, mintha megdöglött volna. De amúgy úszkál rendesen, lehet valami baj?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy az uszonyával lehet baj, de ez ami az alábbi linken van ott lentebb, ez igaz lehet rá ?

[link]


2011. aug. 16. 17:05
 1/4 A kérdező kommentje:
szoval ahogy kavargatja a vizet a szűrő, úgy mindig azzal szembe úszkál, mintha árral szembe menne. xD
2011. aug. 16. 17:06
 2/4 anonim válasza:
Nekem volt egy cápaharcsa díszhalam az is ugyanezt csinálta és nem lett semmi baja, de már sajna elpusztult :(
2011. aug. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Salx Narval ***** válasza:
Én első sorban egy 40%-os vízcserét tanácsolnék, azonos hőfokú klórmentes, ill állott vízzel.Egy talajtakarítás sem ártana.Ha nincs változás akkor vagy a linkben említett antibiotikum vagy aquafurán esetleg 100literre 1db sumetrolim.2 nap elteltével ismét vízcsere a fenti módon, ha kell meg kell ismételni a kezelést, amit 2 nap elteltével ismét vízcsere kövessen.Ezután a a részleges vízcsere hetente 30% legyen.
2011. aug. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én még annyit kérdeznék, hogy mekkora helyen tartod? Mert ha 50 liter körül, akkor ez a probléma, nem bírja soká ekkora helyen, főleg ha tapasztalatlan vagy és a megfelelő vízminőséget sem tudod biztosítani. Ha megvan a minimális 100 liter körüli, feletti élettere, akkor az előttem szóló kolléga utasításait kövesd. Első a megfelelő paraméterek biztosítása, utána beszélhetünk kezelésről.

Egyedül viszont soha nem fog "normálisan" viselkedni, erősen szociális lény, magányosan depresszív, letargikus lesz a viselkedése.

2011. aug. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!