Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ilyen kagylót+csillagot...

Ilyen kagylót+csillagot rakhatok akvaterráriumba?

Figyelt kérdés

Ma kaptam egy kb ilyen csomagot:


[link]


Idáig is volt egy-két magam gyűjtött kagyló az akvaterráriumomba (persze csak minimális hisz olvastam hogy sóssá tehetik a vizet így nem túlzottan ajánlott). De ebben a csomagban olyan szépek vannak. Igazából nem a kagylók miatt félek hanem amilyen a képen is van tengeri csillagtól. A képpel ellentétben amit kaptam abban több is volt, piros, kék, sárga, stb. Szerintem ezeket utólag festették be és nem akarom megkockáztatni hogy kiírtom vele a terrárium lakóit. Amúgy az van ráírva hogy mérgező anyagot nem tartalmaz és a tisztítását is szappanos vízzel írja. Szerintetek nem lesz gond ha belerakom?


2011. aug. 21. 01:37
 1/4 anonim ***** válasza:
ha nem tartalmaz méreganyagot, akkor hát nem tartalmaz méreganyagot.
2011. aug. 21. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mondjuk úgy gondoltam hogy lehet hogy embereknek nem mérgező, kis állatoknak már veszélyes, vagy nem tudom :D

Köszi szépen, csak biztosra akartam menni ;)

2011. aug. 21. 02:19
 3/4 anonim ***** válasza:

Én több okból sem raknám bele.

Egyrészt valóban, ami neked nem mérgező, az másnak még lehet az.

Festett dolgok egyébként is kerülendők az akváriumban, nem sok olyan fajta festék van, ami használható.

Ezen kívűl attól, hogy meg vannak kövülve, ugyanúgy meszesek, ha lassabban is, de keményítik a vizet.

Végül pedig, ez mondjuk szubjektív dolog, és így ezek szerint rád nem vonatkozik, de szerintem ilyen díszek ven valók édesvizi akváriumba. Festett dolgok egyébként sem (jó, háttér, szikla, bújkáló, ilyesmi, amit természetes szerűre lefestesz, az elfogadható, de egy állat befestve???!!!).

De akár festve, akár natúron, tengeri cuccok idegenül hatnak egy édesvizi medencében. Én még úgy tanultam, hogy az akvarisztika célja a természet másolása, olyat meg nem igen látsz, hogy pl. neonhalak tengeri csillagok közt úszkáljanak.

2011. aug. 21. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Platypus ***** válasza:
100%
A tengeri csillag vízben felpuhul és elrohad. A kagylók meg csak simán keményítik a vizet, ami nem tesz jót a legtöbb vízi élőlénynek. Ha az akvaterráriumban teknős lakik, akkor pár kagylót meg csigát még belerakhatsz, nekik nem árt ha változik a vízkeménység, de csak a festetlen példányokból. Lehet hogy emberre nem mérgező a festék, de mi nem is úszunk 24 órán át benne.
2011. aug. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!