Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most akkor mennyit várjak a...

Most akkor mennyit várjak a halak betelepíése előtt?

Figyelt kérdés
Van, aki azt mondja, hogy miután összeraktam (talaj, növények, szűrő, levegőztető, dekoráció, stb), 2-3 napig hagyjam hogy beálljon, van aki pedig másfél-két hetet javasol. Amúgy 120 literes az akvárium, és menne bele pár liter egy már működő aksiból is.
2011. aug. 23. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha megy bele régi víz, ha nem, akkor is várj legalább 1 hetet, mert a szűrőbe is be kell telepedniük a baktériumoknak. Eleinte tedd át a régi szűrődet is az újba.
2011. aug. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:
Növényes akváriumban például egy hónapot várnak a halak előtt. Érdemes a 2 hetet kivárni, mert a hasznos bacik lassan szaporodnak és kell ennyi idő, hogy belakják a talajt és a szűrőt. És a 2 hét után is csak szép fokozatosan szabad telepíteni a halakat.
2011. aug. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én elkövettem a hibát hogy csak úgy bedobtam őket, hát meg is lett az eredménye, de nitrivec-el nagyon jól felgyorsítható. Én nyugodt szívvel 1 hetet, de min 4-5 napot mondok, nitrivecel.
2011. aug. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2 hét a tisztességes idő, amit mindenképpen illik megvárni. Lehet próbálkozni hamarabb is, nálam is volt már, hogy rákényszerültem, akkor 3 naponta illik olyan 10-20%-ot lecserélni. Ha nem sürget senki, várd meg a 2 hetet, hidd el, meghálálják a halak.
2011. aug. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Platypus:

Fokozatos betelepítés alatt azt érted, hogy előszr tegyem őket zacskóstul a vízbe egy kis időre, és csak utána engedjem ki őket, vagy esetleg azt, hogy ne vegyem meg az összes halat egyszerre, tartsak pár napos szüneteket?


Áronn:

Kösz, de inkább nem szeretnék semmilyen "vegyszert" használni, hogy felgyorsítsam, inkább kivárom.


Murr:

Vízcsere minek? Akkor mindig csak újabb meg újabb klórozott csapvíz kerül bele nem? Az oké, hogy pihentetem előtte, de akkor se nagyon értem.

2011. aug. 23. 22:01
 6/7 anonim ***** válasza:
A lelkiismeretesebb emberek szoktak vele várni legalább 2 hetet. Ha annyira sürgős, vegyél egy teszt halat, próbáld ki, lehet hogy semmi baja sem lesz, mert sokan csinálják így. Ez a halnak nem jó, de néha kibírja.
2011. aug. 24. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Platypus ***** válasza:

Fokozatos telepítés alatt az utóbbit értem, tehát nem szabad egyszerre megvenni a halakat, hanem először csak egy-két darabot, aztán 3-4 napos időközönként a többit. Ez azért fontos, mert így a már meglévő halak nekiállnak ammóniát termelni, ami a lebontó bacik tápanyaga, így képesek tovább szaporodni és felkészülni a további ammóniamennyiségre. Ha hirtelen raksz bele sok halat, akkor azok átmenet nélkül rengeteg ammóniát termelnek. Ez az ammónia túl sok az eredeti baciállománynak, hiszen addig nem volt min szaporodni. A halak számára ez az egyik legveszélyesebb mérgezés, ráadásul nagy mennyiségben már magukra a bacikra is mérgező, hiába az a tápanyaguk.


Ezt a fokozatos telepítést részben ki lehet cselezni, ha a 2 hetes bejáratási időszakban ammóniát adagolsz az akváriumba. A telepítés előtt ebben az esetben kell egy drasztikus vízcsere. Az ajánlott sera nitrivec is erre való, az valójában egy baktériumkészítmény nekik való tápanyaggal.

2011. aug. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!