Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 72L-es akvihoz hány...

Egy 72L-es akvihoz hány Wattos lámpa kell?

Figyelt kérdés
Rendeltünk ebayen egy 4X24W-os lámpát 2fehér 2kék csővel.Vszeg kiveszek majd 2 csövet mert ez nagyon sok.De nem tudom hogy amúgy meg hány Wattos kéne legyen?
2011. aug. 25. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Ki kell kisérlezetni.

Indíts előszőr 2 csővel.

Aztán ha barnulnak a növények, akkor meg legyen 3 cső.

Ha meg zöldalga akar kialakulni, akkor vissza két csőre, vagy árnyéktűrő növényekhez (pl anubias) még 1 cső is elég.

2011. aug. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de az nem baj ha már 72W-os a lámpa nem lesz baj?:S:/
2011. aug. 25. 21:19
 3/10 anonim ***** válasza:

De algásodni fog, mint a fene. Ilyen szinten:

[link]


Ha nem bírod csökkenteni, akkor sok vízcsere kell, pl 3 naponta 30%, azzal tudod megúszni, hogy ne algásodjon :)


És sok gyorsan növő növény, pl tüskéshínár, vagy egyéb hínárok.


Ha meg le akarod árnyékolni a fényt, akkor a tetejére lehet rászórni békalencsét vagy úszó májmohát.

2011. aug. 26. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És ha akkor kiszedem a neoncsövket és csa pár fog világítani,nem lesz olyan erős akkor is ennyire be fog algásodni?:/:/
2011. aug. 26. 03:18
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem, a zöld alga csak sok fény alatt szaporodik.


Ez konkrétan egy 72 literes akvi 70 Watt fénnyel, amiben kéthetente volt egy kisebb vízcsere. Így tudott a barátom algatengert csinálni benne. :)


Átlag növényeknek 72 literbe bőven elég a 54 Watt is, napi 8 órát világítva, egy 600 liter/órás körüli szűrővel.

De pontos receptet nem lehet adni rá, hiszen minden akvárium egyéni, és kitudja hogy te milyen növényt akarsz beletenni.


Árnyéktűrő növényekhez kevesebb fény is elegendő.

Pl ha egy Anubiast beraksz sok fény alá, bealgásodnak a levelei. Azt viszont meg lehet csinálni vele, hogy egy másik növény alá betuszkolod hogy csak szűrt fényt kapjon.

2011. aug. 26. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Most van egy hínárom és egy anubiasom és most akarok venni jávai mohát,az mit szeret?Akkor valószínűleg majd úgy oldom meg hogy a hínár alá rakom az anubiast.És a vallisneria mit szeret?Mert lehet ogy olyat is veszek:)
2011. aug. 26. 12:39
 7/10 anonim ***** válasza:

Sorrendbe így mondanám:

A hínár nagyon fényigényes,


A Vallisneria közepes fényigényű, azzal csak arra kell figyelni ha nagyon elásod a gyökerét akkor elrothad a töve. Azt úgy kell, hogy beásod, majd egy kicsit meghúzkodod, hogy csak a gyökér legyen a talajban.


A Jávai moha közepes-alacsony fényen elvan (de azt lehet látni ha elkezd zöld algásodni akkor éppen sok neki a fény, ha meg barnul, akkor meg túl kevés. Ezt valamire rákötözheted, mert különben elrepül.


Az Anubias alacsony fényigényű, azt lehet rákötni egy kőre vagy egy vasfára damillal és ennek nem szabad beásni a gyökerét, mer elrothad, lógjon csak szabadon a vízbe.

2011. aug. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az Anubiasnak?o.ODe mindenki beássa a gyökerét én még nem láttam hogy valaki azt is odakötözte volna valahova:S
2011. aug. 26. 14:01
 9/10 anonim ***** válasza:

A gyökeréből csak a vékony szálakat szabad beásni, de aa rizómáját (gyökértörzsét) nem szabad mer az már tényleg elrothad. Az egyszerűség kedvéért én soha nem ástam el egyiket sem, mindig vasfára kötöztem rá, és tök jól rá is nőttek egy idő után.


Szaporítottam régen ezt a törpe fajtát. Ez anubias nana, 2 centis levelei vannak:

[link]

[link]

Csak utána lecseréltem más növényre, mert megúntam.

Ez egyébként 2 kis növényből lett, szétvágtam a gyökerét több felé és minden darabon hagytam 3 levelet, így gyorsabban nőtt, mintha egyben hagytam volna. Mert egy bokor havonta hoz 1 levelet, de ha szétvágod 6 felé, akkor már havi 6 levél, és az több :)


Most van egy ennél kisebb levelű anubiasom, annak állítólag az a neve hogy anubias nana petite, az nagyon cuki, 1 centis kis levelei vannak, és a levelek nem is lesznek nagyobbak. Azt még nem vágtam szét egyelőre :)

2011. aug. 27. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Aha:))A képen ott lent jávai moha?Még azon gondolkozok,hogy lehet nem is anubiasom van de már elfelejtettem mi már nagyon rég meg van:/majd lefényképezem.de amúgy h lehet képet feltölteni?
2011. aug. 27. 23:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!