Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Lesz ettől baja a halaknak?

Lesz ettől baja a halaknak?

Figyelt kérdés
Új akváriumom van (kb. 1 hónapos), de sajna itt elég kemény a víz és ahogy párolgott nem figyeltem nagyon és vízköves lett a széle körbe. Most cseréltem vizet, és ecettel körbe leszedtem a vízkövet, majd kb. 3x-4x tiszta vizes papírral letöröltem róla az ecetet, végül az egészet szárazra. A vízbe természetesen nem nyúltam bele az ecettel és bele se folyt, ügyeltem rá. Szerintetek lesz baja a halaknak? Egészen addig még nem töltöttem fel, ahol töröltem, mert nem tettem el elég vizet, holnap töltöm fel teljesen. Maradhatott még ecet rajta, és ha valamennyi maradt lesz baja a halaknak? Nem érzek ecetszagot rajta.
2011. szept. 4. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2011. szept. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen valószinütlen, hogy maradt volna rajta ecet. De ha netán jutna is a vizbe kevés, attól nem lesz bajuk. Ha meg véletlen több lenne benne, mint amennyit elviselnek, akkor észre lehet venni, mert a halak mind a vizfelszinre jönnek és kapkodnak levegö után. Ebben az esetben jó ha azonnal cserélsz mégegyszer vizet, akkor annyira felhigul benne az ecet, hogy semmi bajuk sem lesz. (Velem egyszer elöfordult ilyen)
2011. szept. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Én se tartom valószínűnek, de gondoltam hátha itt valaki tud nekem okosat mondani. :) nem szívesen csináltam meg, de muszáj volt, most már figyelni fogok rá, hogy ne legyen vízköves.
2011. szept. 4. 21:24
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Nem lesz bajuk.
2011. szept. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Biztos, hogy nem, én sósavba mártott szivaccsal töröltem át a vízkőcsíkot amikor még nem lágyítottam a vizet. Nyilván abból is került a vízbe, de ez minimális mennyiség.
2011. szept. 5. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, akkor megnyugodtam! :) Ment mindenkinek a zöld kéz :)
2011. szept. 5. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!