Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történik, ha egy guppi a...

Mi történik, ha egy guppi a "testvérével" párosodik?

Figyelt kérdés

Tegnap született 12 kis guppim, és arra lennék kíváncsi, hogy ha majd felnőnek és egymással párosodnak, akkor az baj?

Direkt nőstény guppikat vettem, de mivel az egyik hasas volt, hát megszülettek. Pedig direkt nem akartam kishalakat, mert csak 54 literes az akvárium, és a végén sokan lesznek...

szerintetek ajánlatos lenne egy nagyobb akvárium?


2011. szept. 7. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

egy rokonomnál beltenyésztettség van. Az öregek már tényleg öregek, ezért fogtam pár kicsit tőlük, hogy ha elpusztulnak, legyenek azért halak az akváriumban. Na, ők még szépek egészségesek, aztán mikor legközelebb mentem látogatóba, mutatták, hogy ezeknek mennyi kishaluk született, na közöttük alig találni normálisat, a nagy részükön már most látszik a ferde gerincoszlop.


Szóval a legnagyobb kérdés az, hogy hányadik generációs testvérpárosítás, mert minden fokkal egyre növekszik az esélye a gnóm, életképtelen utódoknak.

2011. szept. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

:SS

De akkor most mit csináljak, hogy ne párosodjanak egymással??

2011. szept. 7. 14:52
 3/7 kzs ***** válasza:
100%

Egyszerű.

Amikor nyilvánvalóak lesznek az ivari különbségek (kiszinesedéskor megjelenik/vagy nem jelenik meg a hasúszónál a gonopódium, illetve a hímek szinesebbek is lesznek), akkor külön kell választani a hímeket a nőstényektől. Kereskedésben vegyél hozzájuk párt, és így alkotva, csak a legszebbeket ereszd össze.

2011. szept. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ajándékozd el a kicsiket. És ezért kellett volna inkább csak hímeket venni, azok még szebbek is...
2011. szept. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezen én is gondolkodtam, hogy külön választom, de csak egy 54 literes akvárium van, meg egy kis 8 literes a vízcseréhez... Meg utána azok is szülni fognak, és azok is felnőnek, és kezdődik előről minden... Nem akarok tenyészteni :(


Amúgy utolsó, én nem a szépségükért választom a halkat, hanem azért, mert szeretem őket. Az a legkevesebb, hogy hogy néznek ki, az érdekel, hogy jól érezzék magukat :)

2011. szept. 7. 19:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a nőstény raktározza az ivarsejteket, tehát újra elleni fog hím nélkül is.

Én vagy csak hímeket tartanék, bár az sem túl egészséges, vagy ikrával, nehezen szaporodó halakat tartanék (neonhal, zebradánió, barbus tytteya, amandalazac, nanohalak).

2011. szept. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. szept. 8. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!