Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha egy aranyhalat huzamosabb...

Ha egy aranyhalat huzamosabb időre egy sötét szekrénybe/szobába zárunk tényleg kifehéredik?

Figyelt kérdés

Ne vessetek meg, nem nagyon hiszem ezt el, és kísérletezni nem lenne szívem.. Még egy aranyhallal sem! Valahol "érdekes tények" címszó alatt olvastam, és kíváncsi vagyok, hogy ti mit tudtok erről? Ez igaz, kamu, vagy csak bizonyos aranyhalak válnak fehérré?


Ha eléggé biztos leszek benne némi utánaolvasás után, és a válaszok alapján, kipróbálom.. És kiteszek róla egy képet, ha sikerül! :)


2011. szept. 16. 21:08
 1/10 Platypus ***** válasza:
100%

A legtöbb hal kivilágosodik sötétben, de elég hozzá néhány perc is. Ez a természetes állapotuk pihenéskor.


Pisztrángokat tenyésztenek teljesen sötét fémtartályokban, nézz utána, azok kifehérednek-e. Az biztos, hogy megvakulnak idővel, szóval erősen állatkínzás gyanús.

2011. szept. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De a kivilágosodás gondolom visszaáll..

Ahhoz, hogy megvakuljanak kb mennyi idő kellhet? 1 óra, 1 nap, 1 hét..? Azt nem szeretném, hogy megvakuljon.. Meg azt se, hogy azért kapjanak el, mert "megvakítottam" egy aranyhalat.

2011. szept. 16. 21:21
 3/10 Platypus ***** válasza:
100%
A megvakuláshoz szerintem több hét kell minimum. De tudok én neked egy érdekesebb és állatbarátabb kísérletet. Vegyél 2 szép nagy műanyag vödröt, egy világosat és egy sötétet. Rakj mindkettőbe egy-egy azonos színű aranyhalat, várj úgy fél órát, majd rakd őket egy edénybe. A sötét vödrös sötét lesz, a világos vödrös halvány. Kárászokon még szebben látszik.
2011. szept. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tedd őket árnyékba, akkor nem kapnak el hogy megvakítottad őket XD Ez tetszett. Erre én is kíváncsi vagyok hogy mi lenne. Szerintem fakul a színe, de kifehéredni nem fog (gondolom én) Am. vigyázz, mert a döglött halak is fakóbbak mint az élők. És van olyan is, hogyha döglődnek is fakóbbak vagy ha betegek. Szerintem 1-2 nap nem vakítja meg őket. A képet majd felteszed ide is??? :D
2011. szept. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én kaptam egy halat ajándékba. Nem aranyhal. Alapból narancssárga, de este amikor lekapcsolom a lámpát akkor olyan szürkés sárgás. Nem tudok neked fajtát mondani, mert ajándékba kaptam és azóta se találtam róla információt. Amúgy én is olvastam ilyet érdekes tények jelszóval, de nem lenne szívem kipróbálni. Azt is láttam videóban, hogy a macskáknak jó helyen fogod a nyakát elengedik magukat, mert bennük van, hogy az anyjuk ott fogta őket és nem szabad mozogni, de ezt se próbálnám ki.


17/L

2011. szept. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


A vödrös dolgot lehet kipróbálom, ha lesz két aranyhalam.


A kérdésem arra nem tért ki, hogy meg is marad ez a szín vagy ez csak ideiglenes, mint mondjuk a kaméleonnál?


Aztán, árnyékban szerintem nem működne, hiszen lényegében a szobádban is árnyékban van, és a rövid "érdekes tény" azt írta, hogyha sötét helységbe zárjuk (vagyis szekrény, szoba, siók, stb.)


A macskás dolgot ismerem :) már próbáltam is a kertünkben gyakran bóklászó szomszédmacskákkal. Ez az a hely, ami az embereknek a tarkójuk. Ott a macska bőrét szabad megfogni, és ez nem fáj nekik, valamint összehúzzák magukat, és nem ficánkolnak.. Ha ki akarod tessékelni a szobából, ez a legjobb! Azt a helyet hívják -ha jól tudom- grabancnak! Innen ered az elkaptam a grabancát, és hasonló mondások sokasága! :)


De visszatérve a halra. Tehát ez nem csak sötét szobával működik hanem sötét tárgyakkal, illetve különböző közeggel is. Gondolom ezek nem maradnak úgy, legalábbis nem napokig, hanem, úgy sejtem max fél-1 óráig. A sötét szekrénybe rakást további információgyűjtésig hanyagolom.. Hiszen ez lenne a legidiótább mondat a világ kerekségén:

"Egy aranyhal megvakításáért, kétszeres életfogytiglani börtönbüntetésre ítélem. Szemenként egyre! Így ítéltem!"

2011. szept. 16. 22:13
 7/10 Doruss ***** válasza:

:D

Amúgy ennyi erővel éjszaka is sötét van. És ha reggel felkapcsolom a lámpát, a halaimnak tök fakó a színe, aztán ahogy hozzászoknak a fényhez, újra normálisak lesznek. Szóval ez nem maradandó. Ha hetekig sötétben lenne, biztosan megvakulna, mivel nincs szüksége szemre. De hogy a színe maradandóan fakó lenne-e, azt nem tudom...

Amúgy életfogytiglanra biztosan nem ítélnek, nyugi :) és talán rajta se kapnának (bár ez a kérdés bizonyíték :D), de azért ne kínozz állatot. ;)

2011. szept. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy ember is megvakulna, ha sokáig lenne sötétben? A bányalovak megvakultak, azt tudom...
2011. szept. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez a megvakulás egy nagyon lassú folyamat lenne, szerintem hónapos történet. De az ilyen 1 hetes nagyságrend nem okoz semmi károsodást. Nekem algásodás miatt volt elsötétítésem (5nap) és azon kívül hogy a növények nem tolerálták túl jól, a halak 2 órán belül olyanok voltak mintha nem is csináltam volna semmit.
2011. szept. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vegyél egy vörös neonhalat kapcsold le a lámpát és pár óra alatt eltűnik a vörésség és áttettsző lesz
2019. jan. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!