Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Most születtek kis guppik/12...

Most születtek kis guppik/12 db/+5 platti. Külön tettem őket egy 14 literes akváriumba, ahol nincs szűrő. Bírják egy - két hete, amíg megnőnek vagy sikerül eladnom szűrő nélkül? Vagy vegyek egy légpumpát-ami biztos az biztos?

Figyelt kérdés
2011. szept. 18. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem bírják 1-2 hétig, mindenféleképpen vegyél egy légpumpát és egy szivacsszűrőt. Olyan 2000 Ft-ból már megvan. De a nevelőakváriumnak is minimum 30 literesnek kellene lennie ezekhez a halakhoz. Gondolom, hogy nincs túl sok kidobálni való pénzed, csak hát ha a szaporítás és nevelés mellett döntesz, akkor meg kell teremteni az alapfeltételeket, annak, hogy szenvedjenek az állatok, semmi értelme.

Na, tehát szerezz be egy szűrőt és egy nagyobb akváriumot, ha ezzel szeretnél foglalkozni.

2011. szept. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
3-4 napot bírni fogják,amíg beszerzem a szükséges felsorolt eszközöket?
2011. szept. 18. 14:58
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Enyém a jövőhéten fog szülni, mondd csak, mekkorák a kishalak? Van egy cm hosszú? Éjjel születtek vagy nappal?
2011. szept. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nappal születtek..kb fél centiméteresek
2011. szept. 18. 16:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, 3-4 napot ki kell bírniuk. Érdemes viszont lecserélni rajtuk naponta olyan 2-4 liter vizet. Természetesen 1 napig pihentetett, azonos hőmérsékletű legyen! És jó, ha van benn nekik némi növény, nem baj, ha csak úgy be van dobva leültetés nélkül.
2011. szept. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szülőszoba is egyfajta megoldás nem?
2011. szept. 19. 06:26
 7/9 zsoka79 ***** válasza:
Könnyen nevelhetők a Guppi ivadékok. Nekem 5L-es edényben voltak nem volt benne semmi. Naponta cseréltem a vízet 2* reggel és este az akváriumból. 3-4 alkalommal etettem táppal és apróra vágott tubifexel. Két hét után tettem a társas akváriumba. El hullás a három ívásbol összesen 2-db. Tehát akkor elég sikeres volt az előnevelési technikám. Az Biztos hogy jobb körülményeket is lehet nekik teremteni.
2011. szept. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
A szülőktől tegyed külön, mert megeszik a kicsiket4
2011. nov. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem 1,5 hónapja bírják egy 4 literes műanyag átlátszó dobozban és semmi bajuk nincs, mondjuk 1-2 hetente cserélem a vizet. 24-et tartok benne, még elég kicsik, tervezem egy másik aksi vásárlását. A dobozban nincs szűrő, szóval szerintem 1-2 hetet tuti kibírnak, ha cseréled a vizüket.
2012. febr. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!