Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Platti és guppi újszülöttek...

Platti és guppi újszülöttek mikor lesznek akkorák hogy gond nélkül visszaengedhetem őket a nagyok közé?

Figyelt kérdés
Csak platti guppi és neon van az akviban. Más nagyobb hal nincs. Most egy félbevágott pet palackban vannak amit kilyuggattam és belemerítettem a vízbe, de nagyon csúnya. Majd veszek rendes ikráztató hálót, de mégis meddig tart míg akkorák lesznek hogy nem okoz gondot a többi hal?
2011. szept. 25. 15:36
 1/4 Falun ***** válasza:

ez a pet palackos megoldás nem megfelelő.


vegyél egy nevelő akváriumot így fel tud őket nevelni, de ebbe szintén kell szűrő, fűtő, stb...


fontos hogy megfelelő méretű legyen az aksi, valamit jó minőségű élelmet kell enniük az ivadékoknak, különben a fejlődésük lassú, nem megfelelő.


Ha nem akarsz rá költeni, akkor hagyd hogy a szülők az akváriuma fialjanak, lesz pár túlélő aki felnő.

2011. szept. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen egy külön akvárium lenne a megfelelő, hiszen van hogy akár fél évbe is beletelik hogy akkorák lesznek hogy vissza lehet őket tenni a rendes akváriumba.
2011. szept. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 zsoka79 ***** válasza:
Általában 3-4 hét, de változó lehet több is. Én kicsivel több mint 2 hét után vissza tettem őket. A kaja nagyon fontos a fejlődésükben, 1 hét után apróra darabolt tubifexel etettem. Ha nem tudsz sok pénzt áldozni rá akkor nem feltétlenül szükséges technika. Én sem hittem el de ez így van. Viszont a víz minőség az lényeges, napi 2 szeres csere, én az akváriumból cseréltem, az szerintem a legjobb. Hely igényük sem túl nagy, nálam 5L-ben voltak. Ja a kaja, napi 3-4 szer, és kb 1-cm-nél nagyobbak legyenek, akkor már nem eszik meg a többiek. A farok úszó nem számít bele. :)
2011. szept. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindekinek
2011. szept. 26. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!