Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kerti tóba kötelező szűrő?

Kerti tóba kötelező szűrő?

Figyelt kérdés

Kb olyan 3500-4000 literes. eddig szegény aranyhalak 3 évig vannak benne szűrő nélkül, 1x volt eddig takarítva, akkor fele a víznek ki volt cserélve..

körülbelül mindig aranyhaltápot(nuku zöldség) kaptak, kb 1 hetente etettük őket(aztán persze nem nőttek, mert a tóban lehetetlen, hogy találtak volna annyi kaját), most (mivel a szüleimé a tó), elkezdték naponta etetni. Gondolom ez nem jó, én már szóltam nekik, hogy legalább tegyenek bele sok növényt, hogy valamennyire bontsa le a méreganyagokat+ az alján az iszap bont le valamennyi ammóniát.

A víz persze nem szép átlátszó, a Ph mérő is a maximumot mutatta a skálán, mikor mértem. Keménységmérőm nincs, de már nem is merném megmérni..

nem hiszem, hogy valamennyire boldogok lennének azok a halak.

Mikor a tavasszal a kimért Ph minus-t beletettem a vízbe, hogy csökkentsem legalább 1 fokkal valósággal újongtak a halak, meg kb 3 hetente szoktunk kútvizet önteni a tóba, annak is jobban örülnek, mint a kajának. Egyébként kívülről a tó szép, a szélén nád, meg káka, benne tavirózsa, meg még vannak benne valami növények. Mit lehetne tenni?


2011. szept. 27. 07:36
 1/6 anonim válasza:
Szia!4 éve csináltunk tavat,mi is nem túl nagyot,nekünk egy levegőztető,és egy kis szökőkút van benne.Szép tiszta átlátszó a víz.Állat orvos mondta,hogy ha nem akarunk drága szűrőt venni,megoldható szökőkúttal,aminek 2 kivezetése van,arra egy cső,ami átmegy egy 10-15l-es tartályon,amibe alulra kisebb majd felfelé egyre nagyobb szemcseméretű sódert majd kavicsot kell tenni,esetleg valami olyan anyagot,hálót ami kis lyukú.Ez szűrőként funkcionál,és letisztítja a vizet.Ezt néha ki kell takarítani,igy nem kell az egész tavat.Nekünk addig van gond amíg a növények,pl. tavirózsa nem borítja be a viz felszinét,és süti a nap,algásodik,algagátlót adok neki.Fontos még hogy legyen benne sok kő,kavics.Az aljára én a patakról hoztam iszapot.Vizet nem cserélek max 1x,de az elpárolgott vizet pótolom ha kell.Halakat heti2x etetem,már saját szaporulat is van,vettem bele olyat is ami algaevő.
2011. szept. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az első válaszolóhoz lenne egy olyan kérdésem, hogy az algaevő, az sima akváriumi algaevő? Vagy valami más? Áttelel a tóban? Köszi! :)
2011. szept. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kerti tó építéssel foglalkozunk, nem kötelező szűrő, sőőt.. egy idő után a tó öntisztuló lesz!
2011. szept. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A legnagyobb haltenyésztő ajánlotta hogy , nyáron heti egy alkalommal adagoljak a tóhoz köbméterenként 1 mg vízben oldott klórmészt. Nekem évek óta bevált.

A több száz halamat naponta etetem , annyival , amit 10 perc alatt megesznek. A tavat esővízzel töltöm (ereszcsatorna).

A halak szépen nőnek , szaprodnak. Szép a víz is. ( Bár van UV-lámpám is , de nem sokat számít.)

Nekem ez vált be (, már 6 éve).

2011. szept. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Első válaszoló vagyok,igen áttelelő az algaevő,nevét nem tudom,de a boltban tudnak segíteni.
2011. szept. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A fő probléma a tóval, hogy túl sok benne a tápanyag, és a növények nem tudnak annyit kiszedni, amennyit egy nap alatt beletesztek a haltáppal. Ha algásodik, akkor az ennek biztos jele. Az agákat meg lehet próbálni megfelelő lyukméretű szűrővel leszűrni. Ezt akár rá lehet kapcsolni egy keringető szivattyúra, vagy szökőkútra is, hogy folyamatos üzemben menjen. Ezek után fel tudod használni trágyázásra őket. Az ammónia eltávolítása már kevésbé egyszerű. Lehetséges mondjuk denitrifikáló baktériumokkal, amik remélhetőleg nem bántják a halakat. Valamivel könnyebben hozzáférhető megoldás még több növény telepítése a tóba, amik fel tudják venni az ammóniát, esetleg a hal etetés és a hal létszám visszaszorítása szintén megoldást jelenthet, mert valószínűleg az a fő probléma forrás.
2014. dec. 9. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!