Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztulhatnak a Malawi...

Kiki81 kérdése:

Miért pusztulhatnak a Malawi sügérjeim?

Figyelt kérdés

Nincs semmi külső jel amire gyanakodhatnék! semmi darakór semmi haspuffadás, hasvízkor, ép széklet semmi bőrgyulladás! Akkor mi lehet a baj? Ha valaki tud 1-2 ötletet( a bajra) aminek utánanézhetek megköszönném! Teljesen tanácstalan vok.!

De viszont az utóbbi napokban észrevettem hogy a "fire-fish"eknek pirosabb lett a kopoltyújuk! Köszi a válaszokat!


2011. szept. 28. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:

A víz minőséggel van akkor baj, de csak tippelni tudok:

Friss vízzel csinálod a vízcserét, és a klór marja szét a kololtyújukat. Vagy a háttér mögött berohadt valami, vagy a kaja rohad valahol, amivel etetsz. Mivel gariba nem tudod visszavinni a halakat, akkor szét kell szedni őket, aztán kopoltyú alkatrész csere.

2011. szept. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is a vízminőségre, az ammóniára tippelnék. Mekkor akváriumban, hányan vannak? Milyen külső és belső szűrőkkel üzemel az akvárium? Milyen gyakran, mennyi vizet cserélsz?
2011. szept. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:
A piros kopoltyú az ammóniamérgezés egyik jele. A kemény víz lúgos, ilyen vízben az ammónia különösen mérgező, tehát sügeres akváriumban ez gyakori probléma. Teszteld le a vized.
2011. szept. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Erre nem is gondoltam ( ammonia)!

350L és most van benne 22hal( amiket fent írtam! 3Ds hátterem van (aquamorf rockII)! külső szűrő Atmann cf-1200, belső szűrő 800l/óra! Vizcsere 2-3hetente 90liter! A vizkeménységem 18-20! Tudom hogy egy kicsit kemény! A csapvíz ellen Aquatant használok! Van 2tő Anubias és 2nagyobb hólyagos vizikehely! ezeknek néha tönkremegy 1-2 levele! Milyen tesztet vegyek, hogy megállapítsam hogy mi a baj? Köszönöm a segítséget!

2011. szept. 30. 19:25
 5/6 A kérdező kommentje:
Jaaaa... nem írtam halat! 3 "Fire-fish", 4 Yellow, 5 "Rot-rot" 5 Boadzulu red, 4 Cinot.afra, 1 Anci!
2011. szept. 30. 19:29
 6/6 Platypus ***** válasza:
Tetszőleges márkájú ammónia tesztet, vagy a nagyobb boltokban végeznek helyben teszteket, és akkor nézesd meg az ammóniát és a nitritet is, olcsóbb mint megvenni egy csomagnyi reagenst. Sürgősségi megoldásként meg cserélj le nagyobb mennyiségű vizet. A tesztelendő vizet ne felejtsd el a vízcsere előtt félrerakni egy befőttes üvegbe.
2011. szept. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!