Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Állítólag két funkciós, tehát...

Állítólag két funkciós, tehát levegőztető és szűrő funkcióval ellátott Tetra tec in 300Plus készüléket vettem, de nekem nem buborékokat fúj a vízbe. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Az állatkereskedésben láttam, hogy a levegőztető oxigén buborékokat fúj a vízbe. Én minden beállítást kipróbáltam már de csak fújja a vizet, pörgeti a halakat, de nem buborékol. Egész kicsire állítottam, mert szegény halaknak teljesen felkavarja a vizét.
2009. ápr. 28. 21:03
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a szűrőt még nem használtam, de a legtöbb belső szűrőnél meg van adva, hogy milyen mélyen lehet a vízszint alatt. Az EHEIM szűrőknél ez 2cm és ennél mélyebben nem levegőztetnek.

Általában lehet állítani, hogy mennyi levegőt szívjanak, lehet, hogy ez nem OK.

Amúgy nem nagy gond, ha nincs bubi, mert az elsősorban indikátor (jelzi, hogy már koszos a szűrő), a vízfelszin mozgatásával elegendő oxigén kerül a vízbe.

(Azt feltételezem, hogy nem a vízből akarja kivonni az oxigént, hanem a levegőből akarja szívni.)

2009. ápr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!