Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy hívják az "építőhalat"?

Hogy hívják az "építőhalat"?

Figyelt kérdés

Olyan hal, ami homokot "eszik", és vagy kiköpi, vagy a fején oldalt "jön ki".

Nem értek a halakhoz, a dzsungel étteremben van egy ilyen hal, és a fiam imádja.

Szeretnék utánaolvasni, hogy milyen nehéz/macerás a fenntartása, hogy mennyibe kerül, mi kell neki, stb, csak így nehéz, hogy a nevét sem tudom :(

Fehéres színű, és tengeri (gondolom).


Köszönöm szépen :)


2011. okt. 10. 18:04
 1/6 anonim ***** válasza:
builderfish
2011. okt. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ahogy a képeken nézem, nem tengeri akváriumról van szó. Sügéresek. Az, hogy milyenek, sajnos nem látszik, de olvass utána a a malawi és a tanganyika tavi sügéreknek, meg fogod találni, amit keresel.

Tapasztalat nélkül elég nehéz minden akvárium fenntartása, egy normális méretű sügéres pedig nem annyira olcsó.

2011. okt. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Van ott tengeri is, és azokban szokott lenni ilyen hal. Csak sajnos tengerizésben nem vagyok otthon, mert csóró vagyok. De első körben valami géb félére tippelek, azok úgy tudnak zabálni, hogy ömlik kifelé a kopoltyújukon a homok. :)

Szerintem tudom, mire gondolsz, ránézésre géb szerű, de sajnos én sem tudom a nevét.

2011. okt. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

szoval akkor drága ilyet venni is és tartani is. ó :(

sajnalom.

rakeresek a géb félékre, hatha rabukkanok, koszonom szepen!

2011. okt. 10. 20:41
 5/6 A kérdező kommentje:
ja es csak onnan mereszeltem tippelni, hogy tengeri, hogy a tarsasagaban bohochalak is voltak..
2011. okt. 10. 20:42
 6/6 A kérdező kommentje:

talajforgató géb!

köszönöm szépen

2011. okt. 16. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!