Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Annyi féle fajta halbetegség...

Annyi féle fajta halbetegség van hogyan tudom mind ezektől a halaim megóvni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 16. 12:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Beszerzés után karantén, aztán optimális tartási körülmények.

Ez a betegségek legtöbbjétől megvéd. (illetve így meg tudják védeni magukat a halak.)

2011. okt. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
És a halak fajtájától függően még van pár dolog amit meg lehet tenni, (néha felmelegíteni a vizet, vagy sózni)de ezeket nem mindegyik bírja.
2011. okt. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Na jó, az első válaszomban az potimális körülmények elég elnagyolt volt, ebbe nagyon sokminden beletartozik (stresszmentesség pl) .

A legjobban úgy tudod megóvni a halaidat, ha időt szánsz az általános akvarisztikai szakirodalomra is, és a tartandó/tartott halak megismerésére is. (cikkek, fórumok)

2011. okt. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kezdd úgy, hogy megpróbálsz egészséges halakat venni.

Jól nézd meg, hogy mit veszel.

2011. okt. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

ookés:) sokat segítettetek köszönöm.

egyébként szoktam a halakról sokat olvasi mielőtt megvettem a guppikat azelőtt is sokat olvastam róluk.

2011. okt. 16. 14:20
 6/11 anonim ***** válasza:

Guppiknak pl. pont lehet sózni egy kicsit a vizet. Ha nincs mellettük olyan, ami nem bírja a sót (pl. harcsák) 10 literenként 1 csapott evőkanál sót lehet a vizükbe rakni. Ha eddig nem volt, lassan kell őket hozzászoktatni.

2 havonta csinálhatsz olyat is, hogy felfűtöd a vizet mondjuk 2 nap alatt 30 fokra, aztán napi 1 fokot visszahűtve ráállsz az eredeti hőmérsékletre. (szintén, ha nincs kizáró ok, pl. változásra túlérzékeny fajok)

Tartsd egészségesen a növényeket, és figyelj az esetleges algásodásra, és mindig derítsd ki az okát.

Mindig minőségi (élő, fagyasztott, vitaminozott) kajával etess, és változatosan. Törekedj az állandóságra, statikus, jó vízminőségre. Túltelepítést, túlszaporodást, túletetést kerülni kell.

Így is lehetnek megbetegedések, de jóval kisebb támadási felületet hagysz.

2011. okt. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
a növényeket h tudom egészségesen tartani? most van egy de az már kezd bebarnulni vettem növényt tápsót is de semmi.
2011. okt. 16. 19:04
 8/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kevés neki a fény (akkor szoktak barnulni).


Meg akkor is barnul hogyha ez egy olyan igényes növény, amelyik igényli a táptalajt, te pedig csak kavicsban tartod.

2011. okt. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
abba van a vizinövény amibe elhoztam ,kis cserépbe abba van nagyon pici kő meg vmi szivacs féle. elég neki a fény sztem. egész nap világítva van kivéve éjszaka.
2011. okt. 17. 15:39
 10/11 anonim ***** válasza:
Ültesd ki, abban nem maradhat.
2011. okt. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!