Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen növényeket rakjak az...

Milyen növényeket rakjak az akváriumba?

Figyelt kérdés

Másfél hete vettem egy 30 literes akváriumot, amibe beleraktam a nagyon sokszor átmosott aljzatot, egy nagyobb követ, kisállat kereskedésben vett dísz vázát és a megfelelő szerekkel kezelt vizet. Azóta szűröm és fűtöm a vizet (kb. 24-25 fokos)+ 6 napja a világítást is ráraktam.

Szeretnék már venni bele növényeket, de egyszerűen nem tudom milyet válasszak és vékkép azt, hogy hogyan rakjam bele. Esetleg a műanyag tartóval együtt csak belerakom vagy nélküle kell az aljzatba ültetni?


Még azt szeretném kérdezni, hogy milyen halakat ajánlotok bele és mennyit?


2011. okt. 17. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ, hány wattos a világítás.


Néhány hasznos link:

http://www.youtube.com/watch?v=44cDbR2YvK4&feature=player_em..


[link]


[link] (itt már nagyon profin nyomják a csávók a témát, rengeteget lehet tőlük tanulni. csak az a lényeg, hogy itt nem! 30 lityós akváriumod van, hanem NANO akváriumod van)

2011. okt. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Platypus ***** válasza:
70%

Ha megfelelő szerekkel kezelted a vizet, az régen rossz. Leginkább a többesszám miatt, mert olyan nem létezik, hogy egynél több szerrel kell kezelni a vizet(kivéve ha betegség van). Vízelőkészítőt szabad egyedül használni, ami megköti a klórt és segít semlegesíteni a nehézfémeket, de ezt sem kötelező, ha a cserevized pihenteted egy éjszakára.

A növényekhez tudni kéne, milyen teljesítményű a világításod. Anubias félék és gömbalga biztosan mehet bele, ezek bírják a kevés fényt.

Tarthatsz benne 1 db Bettát, vagy egy kis csapat endler guppit halat garnélákkal. 30 liter nagyon kevés, nem sok variációs lehetőséged van.

2011. okt. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én egyedül antiklórt akartam venni az akváriumba, de a boltba mondták, hogy venni kell hozzá olyan tablettát is ami felgyorsítja a biológiai víztisztítást. Ezért írtam többesszámban.

A világítás az 18 wattos. Az endler guppit már néztem és nagyon tetszik, 1 hímet és 3 nőstényt szeretnék. Ez így megfelelő?

Viszont garnélát nem igazán szeretnék. Esetleg helyette valamilyen algaevőt lehet belerakni?

2011. okt. 17. 17:21
 4/8 Platypus ***** válasza:
100%

18 watt fény már sok mindenhez elég, kis méretű Cryptocoryne fajokat és mohákat érdemes válogatni, a Micorosorum 'widelov' is elfér még. 30 literben nagyon sok növény túl gyorsan megnő és ormótlannak hat.

Algaevőből egyedül az Otocinclus fér el 30 literben, ez viszont csapathal, legalább 4 kell belőle. Viszont ha a guppik szaporodnak, akkor így már nagyon gyorsan túlnépesedik az akvárium.

2011. okt. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha algaevőt azért szeretnél hogy algát egyen, akkor inkább ne! Nem oszt nem szoroz, ha az akvárium be akar algásodni, úgyis be fog.

Én is az egy darab hím bettát ajánlom... Milyen szűrésed van? Ha erős, akkor tehetsz 2-3 törpe szívóharcsát [link] de nem ajánlott.

2011. okt. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
lilaeopsis fű
2011. okt. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2011. okt. 17. 18:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Kosár nélkül ültesd el, hogy ne akadályozza a gyökeret a terjeszkedésben.
2011. okt. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!