Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány naponta etessem a halaimat?

Harisnyababee kérdése:

Hány naponta etessem a halaimat?

Figyelt kérdés

Egy hete vettem akváriumot, szal még elég friss a dolog. Mondták azt is, h naponta, meg olyat is, h csak kétnaponta kell, meg h vigyázzak nehogy túletessem őket..

Amúgy az akvárium 120L-es és kb 35 hal van benne+ 1 vízicsiga.


2011. okt. 19. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Jól értem, 1 hete vetted az akvit, és már van benne 35 hal? Az szép!

Naponta etess keveset. Heti 1 koplalónap.

2011. okt. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Naponta annyit, amit egy percen belül eltüntetnek. Hetente egy nap koplalónap.
2011. okt. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 gfero ***** válasza:
1 hete veted meg és már ennyi hal van benne ?min 2-3 hétig kelet volna üresen járatni és utána megvenni a halakat és azt se egyszerre.milyen halaid vannak?
2011. okt. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Te aztán nem tétovázol. Olvass sokat. Fontos! Ne fogadd meg mindenki tanácsát,lehet hogy csak szépen, hihetően fogalmaz. Viszont a tanácsoknak olvass utána. Mostanában Sokat menjen a szűrő. Ezt úgy kell érteni hogy állandóan. Az első hetekben még nehezen fogod megszokni hogy minek miből mennyit kel adni. Csak példa. Harcsáknak estefelé, neonoknak inkább lebegő kaja kell, vitorlásnak szúnyoglárva stb.. Vagy élő kaja ha bettád is van. Legyen otthon parakill.És az sem baj ha használsz nitrivec-et. Az első darakór ellen van, hiszen mikor berendezel egy akváriumot frissen, bizony felütheti fejét a baj. Figyelj oda a halak viselkedésére. A Nitrivec pedig bio szűrőanyag, és tisztító baktérium. Ez akkor kell ha néhány hét alatt túletettél volna, és elszaporodnak a káros anyagok. Etetni egyébként napi egyszer kell, és sokan esküsznek a böjt napra. Nem árt ha a halak rászoknak picit a keresgélésre is. Sokkal aktívabbak lesznek. Ne feledd vannak halak akik 2 hetet is kibírnak kaja nélkül.
2011. okt. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja majdnem elfelejtettem. Ha valami szerinted nem hétköznapi, akkor kérdezz bátran. Sok jó akvarista sok jó tanáccsal fog itt ellátni.
2011. okt. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Platypus ***** válasza:

Ez attól függ, milyen halaid vannak. Pár centis nanohalakat és az ivadékokat lehet naponta 2x is, természetesen csak kis mennyiséggel, az átlagos 5-10 centis akváriumi halakat naponta 1x, a nagy testű sügérféléket nem is kell minden nap etetni.

Az 1 hetes akváriumba 35 hal viszont hatalmas felelőtlenség. Eleve két hét után lett volna szabad csak az elsőket hozni, és nem egyszerre mindet, hanem csak hetente pár darabot. Ha az a 35 hal 2 centi fölé nő, akkor az akvárium irdatlanul túl van telepítve. Ez így egy borítékolt ammóniamérgezés, aminek az eredménye általában halpusztulás vagy sorozatos fertőzések. Ha el akarod kerülni a katasztrófát, akkor egy darabig cserélj le 2-3 naponta minimum 20 liter vizet, állott cserevízzel. Ha nagyobb fajokat választották, akkor a halak felét vissza kéne vinni a boltba. A szűrőt nem sokat, hanem állandóan kell járatni, mindig és minden esetben.

2011. okt. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Van 17 neonhal, 2 üvegharcsa, 4 kuli-kuli, 5 diszcsík, 2 cápa márna, 1 betta, 4algaevö. Nem egyszerre vettem bele őket,hanem naponta a különböző fajokat. Nekem a boltban azt mondták,h 2-3 nap elég,h jó legyen a viz a haknak. Igy is tettem: megvettem az akváriumot,szépen berendeztem(kavicsok,növények stb),beletettem a szűrőt(ami azóta folyamatosan megy,am én úgy tudtam,h annak mindig menni kell) és a höméröt,és vártam 3napot,akkor kezdtem el beletenni a halakat. És azt az egy hetet úgy értettem,h az utso hal beletételétöl...

Am tényleg ezzel a 35 hallal túl van telepitve? Csak mer az eladó csaj nekem azt mondta,h ekkora akváriumba 50-60 halat tehetek...

2011. okt. 21. 09:43
 8/10 Platypus ***** válasza:

Sajnálom hogy ezt kell mondanom, de az eladó csaj nagyon csúnyán félreinformált, és amit neked javasolt, az totálisan működésképtelen és idővel a legjobb szűrés mellett sem fogják bírni a halaid ezt a terhelést. Lehet hogy most még kicsik, de igen nagyra növő halakat válogattál össze. A cápamárna eleve 30 centi fölé nő, nem is tartható ekkora helyen. Ezen kívül csapathal, nem kettőt, hanem egy egész rajt kell tartani, hogy jól érezze magát. Az 5 díszcsíknél nem írtad, milyen faj. Ha történetesen öves díszcsík, akkor 35 centisre nő, szintén a fenti probléma vonatkozik rá. Ha valamelyik kisebb díszcsík, akkor még elférnének,csak éppen lefoglalják maguban az akvárium terhelhetőségének úgy 80%-át. Ha az algaevő Ancistrus, akkor legfeljebb 1 pár tartható ekkora helyen, ha több hím is van, csúnyán összebalhéznak. Ha több nőstény, akkor azok meg halálra dolgoztatják a hímet, mert náluk a pasi vigyáz a gyerekekre, és amíg ezzel van elfoglalva, nem is eszik. Az üvegharcsa szintén csapathal, 6-8 db kéne belőle, de ha ennyi lenne már nem nagyon férne más mellé, legfeljebb pár algaevő. Továbbá a vízminőségre nagyon érzékeny halak, a jelenlegi felállásban biztos nem húzzák sokáig. A Betta nem zavar sok vizet, viszont 28 fok környékén érzi jól magát, ami a többi haladnak túl magas. Illetve a jelenlegi halaid egy idő után kajának fogják nézni az uszonyait.

Ami működne az akváriumodban, ha a neonok, a kulikulik és 2 darab algaevő maradna csak. A többitől meg kell válnod, ha nem vagy állatkínzó hajlamú.


Ami az akvárium bejáratását illeti, 2 hetet minimum illik várni. Erre azért van szükség, mert a hasznos baktériumok nagyon lassan szaporodnak. Ezek a baktériumok képesek a halak potyadékát ártalmatlanítani. Ha megvolt a két hét, akkor is kéne legalább egy hét szünetet hagyni minden újabb kis halcsoport között, hogy a bacik lépést tudjanak tartani a növekvő terheléssel. Az eladócsaj nagy baromságot mondott neked. 35 hal akkor lehetne legfeljebb egy ekkora akváriumban, ha azok mind egy szálig nano halak lennének, tehát felnőtt korukban sem nőnek 2 centi fölé. Neked a legkisebb halad, a neonhal is megnő ennek a duplájára. 50-60 halat nem lehet ekkora medencében tartani. Egy boltban, ideiglenesen meg lehet tenni, de minél hosszabb ideig vannak ilyen körülmények között, annál jobban tönkremegy a szervezetük és idővel elpusztulnak.

2011. okt. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utánanéztem: öves díszcsík
2011. okt. 22. 17:56
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos az eladók nem azt nézik, hogy a halaknak mi a jó, hanem, hogy az üzletnek mi. :(
2011. nov. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!