Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha csak lemezes haltápot adok...

Ha csak lemezes haltápot adok a halaimnak, az elég, vagy mirelit és száritott cuccokat is kell adni?

Figyelt kérdés
Algatablettát adok az agaevőknek és lemezes tápot a neonhalaknak meg a petitelláknak ,és a razboráknak.Mást is kéne még adnom e helyett/ezek mellé?
2009. máj. 3. 17:44
 1/8 anonim válasza:
72%
Ezek mellé lehet de nem létkérdés:-Szárított szúnyoglárva,-szálas tubifex ami szintén száraz.Plusz a sera-nak nagyon jó termékei vannak,a lemezes-vipan,és a kis darabkás-vipagran.Ezek a legfincsibbek a halak számára.A fagyasztott és élő eleségnek meg van a veszélye,hogy betolakodó mikroélőlények és betegségek jutnak be az akváriumba.Sajnos tapasztalatból írom.Tehát amellett hogy ezeket imádják,mert szeretnek vadászgatni a halak ez a természetes élőhelyükön nem gond,csak egy akváriumban elszaporodhatnak kis véglények.Tehát nagy a választék és vitaminban gazdag tápok vannak,van miből válogatni.Sok örömet a halacskákhoz!
2009. máj. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is adtan sera vipagrant a halaimnak,de ahol mindig vettem,megszünt az árulásuk,ezért leáltam vele,meg az ára is felment ha jol emlékszem,és így elég drága,a 300ftos lemezes és a 8-900ftos sera közti különbség.Köszi a választ,és neked is sok örömet a halaidhoz,és sajnálom h tapasztalatbol irtad a betegséget,de én is megjártam a tubiflexel.Azóta nem adok nekik,a 2 kedvenc halam döglött bele...:(
2009. máj. 3. 20:26
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A szárított cuccok - bár a gyártó ráírja, hogy magas tápértékkel rendelkezik, mert ez az érdeke - nem érnek sokat. Tartalék kajának jó, ha éppen elfogyna az élő és a fagyasztott. Ezeknek a kis halaknak adhatsz fagyasztott (vagy élő) cyclops-ot és bosminát (kis vörös vizibolha).

Keltethetsz sórákot (artemia), ezt minden hal imádja.

Én a száraz (vagyis lemezes, granulált, tabletta, stb.), fagyasztott és élő hármas kombinációját favorizálom, mert így biztosított a halak változatos táplálkozása.

(Nem volt még pusztulásom elő vagy fagyasztott eleség miatt. Ha ez lett volna az ok, akkor a másik tizenx akváriumban is pusztultak volna.)

2009. máj. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi.Amugy olvastam egy akvarisztika könyvben h a tubiflex betegségeket vihet be az akváriumba,meg egyáltalán az élő eledel,ezért tartok tőle,de azt beláttam h em elég ha lemezest adoknekik,ezért érdeklődök más kajáért is.
2009. máj. 4. 13:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is kombinálom a fagyasztott eleségeket a szárítottal,leginkább az üvegre ragasztható JBL-el.A fagyasztott eleség van túlsúlyban,és nekem sem volt halpusztulásom,bár ez nem jelenti,hogy nem is lehet.
2009. máj. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
jbl-t én is használom,csak mostanába nem adtam nekik.De meg is vettem a vörös szunyoglárvákat,és akkor majd ien jblessel is etetem őket.A neonok és a razborák tudják ezt a vörös szinyoglárvát enni?A másik meg hogy a petitellák szájába befér?És nem tudja vki hogy az ékszerteknősöknek lehet e adni vörös szunyoglárvát?
2009. máj. 4. 20:29
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálam a legkisebb hal az Izzófényű Pontylazac,kb akkora mint a Neon.Ők is simán megeszik.Az Ékszer teknősökhöz nem értek-bár a halakhoz sem-biztos jó,csak sok kell belőle.
2009. máj. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
oké,köszi,mostmár naggyábol megkaptam a kérdéseimre a válaszokat,kösz mindenkinek.
2009. máj. 5. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!