Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez milyen moha? (Kérdésed túl...

Ez milyen moha? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Úgy kaptam, és nem tudom mi a neve.

[link]

[link]

Köszi a válaszokat.


2011. okt. 25. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem májmoha
2011. okt. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Platypus ***** válasza:
Riccia fluitans, úszó májmoha
2011. okt. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi és 30W/60 literrel megmarad? Hogyan célszerű rögzíteni vagy összenőnek idővel szép naggyá, mert most eléggé szemetel.
2011. okt. 25. 18:12
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem nő össze soha, megmarad a víz tetején így ahogy most van, mert ott sok a fény. Ott legfeljebb csak majd zöldebb lesz.


Vagy fogsz egy szunyoghálót, vágsz belőle egy nagy kört, belerakod a mohát és bele egy kis kavicsot súlynak, aztán összefogod, mint egy zsákot, lerakod a földre és 2-3 hét mulva lesz egy nagy szőrös gömböd. Ilyet már csináltam, végülis úgy néz ki, mintha kifüvesedne egy kő.


Platypus meg csinált olyat is, hogy egy keményebb szunyoghálóra rávarrta, és egy szőnyeg lett belőle, viszont ez nekem nem sikerült, szétesett darabokra.


Ha meg vasfára teszed és arra a szunyogháló alá, akkor berothad a kő és a moha közti rész, azt is próbáltam, úgy is kifüvesedett, de hamarosan szét kellett szedni.


Ha viszont így lerakod a földre, akkor nem bizti hogy elég a fény. Hát tedd a legfényesebb helyre, próbáld ki.

2011. okt. 25. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocs, azt akartam írni, hogy berothad a fa és a moha közti rész. De ha kőre teszed ott is berothad, lényeg a lényeg.
2011. okt. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:
Szerintem ennyi fénynél nem érdemes kísérletezni a lekötözéssel. A víz felszínén valószínűleg megmarad. Ha jól érzi magát, akkor összefüggő darabokat képez, a szálak elég szétágazóak lesznek és összetartja magát. A kis darabokból ilyen pogácsaforma úszó valamik lesznek, ha elég fényt és tápanyagot kapnak.
2011. okt. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Üdv! Ha jól láttam, igazából két növény összekeveredve. Jávai moha és úszó májmoha. -m-
2011. okt. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi nekem is ez volt a gondolatom. a sötét szálak azok jávai darabok ugye?
2011. okt. 27. 05:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!