Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hártyásodik a víz felszíne,...

Hártyásodik a víz felszíne, mi okozza?

Figyelt kérdés

Olyan mint a szappanos víz. És össze is torlódik mikor leszedem. 60 literes akvi, EHEIM 2213 szűrő. Sok növény, kb 30W világítás. régóta van akváriumom ez a jelenség mindig jelen volt de nem ennyire. Most 24 óra alatt ugyanolyan hártyás lesz.

Csinálom a heti 30% cserét, nincs sok hal csak 10 neon meg ideiglenesen 2 moszatevő márna. Túl sem etetek. A növényeket jelenleg sera florenával tápozom.

Köszi a segítséget.


2011. nov. 1. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom, új az akvárium. Ez a növények hiánytünetének a jele. Majd elmúlik. Esetleg porlassz több oxigént a vízbe. Amúgy ez a sera táp nem a legjobb, és drága. ajánlom helyette az Easy Life Profito-t.
2011. nov. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A növénytáptól is lehet, ha túl sok vas van benne. Vagy ha vannak elhalt növényi részek, korhadó fa, egyéb bomló szerves anyag.

Vagy mikroorganizmusokból is összeállhat hártya.

2011. nov. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha a szűrő nagyon lent van akkor a vized felszíne nem mozog és megáll rajta a por. Följebb kell tenni hogy a felszínt fodrozza, hullámoztassa.


Vagy valamelyik tereptárgyról oldódik le a festék. Lehet, hogy a mű fáról. Tedd ki egy vödörbe és nézd meg külön.

2011. nov. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm.
2011. nov. 2. 15:59
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi okozza. Nem tápozok már, visszavattem a fénxbő, és nem enged egyik fa sem.
2011. nov. 26. 22:28
 6/7 anonim ***** válasza:
A por tapad meg a víztükrön. Én is akváriumoztam, de kipusztult az állományom. Annak idején nem győztem sokszor naponta leszedni a hártyát a víz színéről. Utána rájöttem, hogy a por száll rá. Érdemes lefedni, vagy a szűrőt feljebb tenni, hogy kissé hullámozzon a víz
2011. nov. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem por.Nekem is hártyásodik pedig nekem van tetőm is, ami nem nagyon engedi át a port.Nem tudom mitől van, de engem is zavar nagyon.Lehet hogy felszínleszívót kellene használnunk.
2011. nov. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!