Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem tudom a növényektől...

Nem tudom a növényektől rendesen leszívni a mulmot. Baj?

Figyelt kérdés

Az akváriumom nagyon be van telepítve növényekkel, viszont van négy, ugyan még nem kifejlett ancim, akik rettenetesen sokat ürítenek...

A növényes akvaristák ezt hogy oldják meg? Bár gondolom nekik nincs ennyi ancijuk... El is fogok ajándékozni egy-kettőt, csak még nem volt jelentkező.

Na mindegy, lényeg, hogy a sok mulm veszélyes-e a halakra nézve? Persze a rendes szűrés gyakori vízcserék stb mellet.



2011. nov. 3. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy növényesben már legalább 10x vízforgatás számít rendesnek, vagy inkább minimumnak. A profik így oldják meg és kevés hallal.
2011. nov. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

belső szűrő 570l/h külső szűrő 1000l/h

akvárium l60l

570+1000=1570

az majdnem tízszeres átforgatás... persze csak nagyon elvben, ez gyakorlatban valszeg nincs meg.

de nem is ez a lényeg, hanem hogy milyen mértékben rontja a szar az alján a vízminőséget???

2011. nov. 3. 18:54
 3/6 anonim ***** válasza:

Olyan porszívó cső kell, aminek az egyik vége egyenes, azt könnyű irányítani és lehet csak a csővel, nem kell rá tölcsér. Ezzel be tudsz nyúlni a növények közé is.


Aztán hogy ez baj e, h nem porszvózol, azt nem tudom, én se mindig porszívózok. Attól is függ milyen talajod van, van amibe besüpped a kosz, a manado ilyesmi, a táptalajok is ilyesmik, hogy eltűnik bennük, de mondjuk egy fekete bazalt kavicson megmarad a felületén.

2011. nov. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagy mértékben ilyen szűrés mellett nem ronthatja.

Igazából nálad az ammónia nagy részének nitráttá kell alakulnia, a külső szűrő és a növények is segítenek fenntartani az egyensúlyt. Ha mégis koszosnak tartod az akváriumot, akkor csökkentsd a lakók számát!

2011. nov. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Fekete bazalt van, egy része bele keveredik, lehet látni a szélénél. Az ancik számán persze mindenképp csökkenteni fogok, köszi mindkettőtöknek :)
2011. nov. 4. 10:08
 6/6 A kérdező kommentje:
*belekeveredik
2011. nov. 4. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!