Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kis-Nagy Betta problémáim?...

Kis-Nagy Betta problémáim? Miért nem nőnek? Ha születnek újak mivel etessem őket?

Figyelt kérdés

Születtek kis bettáim, eddig sórákkal etettem őket, de semmit nem nőnek. Elvileg már felnőttek kellenének hogy legyenek, de még csak 2mm-esek. 11-hetesek. Mi lehet a baj??? Mit csináljak velük? Ha majd lesznek újra kicsik, azokat mivel etessem? Van valami olyan eleség számukra ami nem keltetős és nem kell vele sokat bajlódni?


A másik; a nősténynél azt vettem észre hogy ha egy nagyobb akváriumban van (befőtteshez képet nagy, 5-10literes) abban nem érzi jól magát, elszínesedik,kifehéredik. De ha egy kicsi befőttesüvegben van, sötét szép élénk színű lesz. Miért?


2011. nov. 6. 17:13
 1/5 kzs ***** válasza:

Az úszásuk milyen? Nem süllyednek?

Milyen a víz hőfoka? Van benne melegítő és porlasztó?


Különben nagyon jó a sórák, de meg lehetne próbálni nekik a fagyasztott cyclops-ot, mysis-t is. De ezeket mindenképp úgy add nekik, hogy egy kis pohárban, langyos vízben olvaszd fel nekik, és úgy öntsd be (erre azért van szükség, nehogy a fagyasztott kaja elhűtse a vizüket).

------------------------

Ugyanilyen vízproblémás lehet a betta-lány is: nem írod, hogy milyen a vize...

2011. nov. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A kisbetták nem süllyednek, van melegítő és porlasztó is. De már rendes felnőtteknek kellene lenniük. Majd megpróbálom olyan táppal is etetni. A nősténynek szoba-hőmérsékleti a vize./csapvíz/
2011. nov. 6. 18:11
 3/5 A kérdező kommentje:
Rettenetesen kicsik, pár milliméteresek.
2011. nov. 6. 18:13
 4/5 anonim ***** válasza:
A nősténynek szerintem hideg a víz, 26-28 fok kéne. A kicsikhez nem tudok hozzászólni.
2011. nov. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én is cyclops-ot akartam írni, vagy Tetra tápot adj nekik. Ha nem találsz aprószemű, kis halaknak valót, akkor kávé, v cukorörlő géppel meg is őrölheted a nagyszeműt
2011. nov. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!