Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tudnátok segíteni? Mert nem...

Tudnátok segíteni? Mert nem tudom mi törtét!

Figyelt kérdés

Reggel meg délelőtt semmi baja nem volt a hím xifómnak, most este vettem észre hogy félig " le van rágva" a farokúszója. Uszonyrothadás lehetne?-de ennek semmi előjele nem volt. Vagy lecsipkedte a másik hím xifó nem tudom lenne valami ötletetek mi történhetett szegénykémmel?

Halak amik vannak: 2 anci egy 10cm-es meg egy 4cm-es, plattik,xifók. Segítségeteket előre is köszönöm!


2011. nov. 7. 22:41
 1/5 Virág6 ***** válasza:
Szerintem biztos hogy másik hal csipkedte meg.Nálam is a guppi megcsipkedte a halat,ami szintén guppi.Nagyon sokszor láttam én is.
2011. nov. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egészséges halnál nem lehet lerágás. Ha a megfelelő helyen tartod őket (~150 liter), akkor két hím csatározása nem fajulhat idáig. Ha kis helyen vannak, akkor a rossz vízminőség + az agresszivitás okozhatta.
2011. nov. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Megfelelő körülmények között vannak tartva immár 1.5 éve!
2011. nov. 8. 08:33
 4/5 Platypus ***** válasza:

Nitritmérgezés is okozhat ilyet. Tönkreteszi a finom ereket az úszókban, ezért azok sérülékenyek lesznek, mint úszórothadásnál. Ebben az esetben könnyen lecsipkedhette a többi hal.

Nem ártana leméretned egy halas boltban a nitrogénvegyületek értékét, vagy legalább ide leírnod, mekkora az akvárium, mennyi hal, milyen a szűrésed és milyen gyakran cserélsz vizet.

2011. nov. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
180-es akvárium. 2 anci, 4platti, meg 4 xifó. A szűrő glassic jp-014F belső szűrő. Heti 30 %-os vízcsere.
2011. nov. 8. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!