Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért úszik ferdén a halam?...

Miért úszik ferdén a halam? (nem hassal felfelé, hanem a feje van magasabban)

Figyelt kérdés

Szóval nem a tengelye körül van megfordulva, hogy a hasa lenne felfelé, hanem a feje van magasabban, mint a farokúszója (mint a ferdénúszó lazacnál) és ilyen remegő, rázkódó mozgással halad. Egy leopárd dánióról van szó. A többi mellette rendesen úszik. Egy pár napja vettem észre rajta ezt. A víz értékei rendben vannak, nem pipál egyik hal sem. Kapnak tápot és és ilyen fehér kukacot is (bocsi, nem tudom a nevét) a lényeg, hogy élő eleség.


Nincs túltelepítve sem, van nagy helyük úszásra is.


Ammónia és nitrit 0, nitrát normális. A hőmérséklet lement mostanában 24, előtte 26-28 volt, lehet, hogy az a gond?


2011. nov. 8. 15:30
 1/5 anonim ***** válasza:
úszóhólyag probléma. Dánióknak elég gyakran szokott lenni
2011. nov. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*vagyis gyakran előfordul (helyesebben)
2011. nov. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
és az halálos vagy lesz valami baja? Neki nem fáj? esetleg tehetek érte valamit? A többiekre fertőző?
2011. nov. 8. 16:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Igaziból először tedd sekély vízbe hogy ne tudjon a hátára fordulni, mert ezt okozhatják bélgázok is, amik bent rekednek a hal gyomrában. Sok levegő, és jó szűrés elengedhetetlen. Ha nem segít akkor jöhet a CLORAMPHENICOL, de ezt csak akkor, ha már tényleg nincs más megoldás. Orvos írhatja fel, tehát állatdokihoz kell menni érte. majd ő elmondja hogyan kell adagolni, használni. De ha parazitózis, akkor bizony nem sok esély van.
2011. nov. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jajajjajj.. Elfelejtettem még a sekély víz, jó szűrés sok levegő résznél hogy PÁR NAP KOPLALÁS.
2011. nov. 10. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!