Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lehetnek pici fehér...

Mitől lehetnek pici fehér pöttyök az algaevőmön? (kép mellékelve)

Figyelt kérdés
[link]
2011. nov. 14. 12:49
 1/4 anonim ***** válasza:
ez darakór. kezeld parakillel a literre előírt mennyiségnek megfelelően
2011. nov. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem darakor gyanús vegyél parakillt vizet emeld magasabb hőfokra csepegtes a parakill-böl az akváriumod méretéhez megfelelő mennyiséget hány literes az aki?
2011. nov. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
54 literes az akvárium, és biztos hogy darakór, mert elolvastam a leírását és pont ebben haltak meg pár nappal ezelőtt a halaim, csak akkor még nem tudtam mi az. Egy helyben voltak és néha odaverték magukat a kavicshoz, de az algaevő amúgy se mozog túl sokat, pláne nem veri magát semmihez, de akkor valszeg neki is ez a parazita a baja. Veszek abból amit írtatok és remélem meggyógyul. Kicsi neki az 54 literes? 7-8 cm maga a hal. Ha nem elég neki ez a hely szívesen elajándékozom miután kikezeltem.
2011. nov. 14. 15:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Kicsi sajnos, ez a betegség a rossz vízminőség, stressz eredménye. Parakillel úgy kezeld, hogy lecserélsz 30%-ot a vízből, hozzáadod a szert. A 3. napon újra vízcsere és adagolás. A 6. napon ismét. A 9 napon már csak vízcsere és kész. Közben a hőmérsékletet emeld meg 27-28 fokra, és ne etess. A hal legalább 3-4 hétig legyen tünetmentes, mielőtt elajándékozod, viszont akkor is karanténozni kell, mert a szállítástól újra előjöhet rajta.
2011. nov. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!