Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112literes aksihoz külső szűrő?

112literes aksihoz külső szűrő?

Figyelt kérdés

Van egy 112literes akváriumom és van hozzá egy atman cf 1000 külső szűrő(ajánlott akváriumméret: 200-350 l;

teljesítmény: 1350 l/h;szűrőtöltet: 9,5 liter)

A kérdésem, hogy erős vagy gyenge áramlásnál lesz jobb a szűrés?Szerintem ha erős, nagy a vízforgatás;ha gyenge akkor meg több időt tölt a "koszos" víz a szűrőben.Lehet h nem így van de ha igen melyik a jobb?Szóval mennyire kell/lehet lefojtani a csapoknál?


2011. nov. 14. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha 1000 literesbe raknád, a szűrőn belül akkor is ugyanolyan lenne az áramlás, és ahhoz a térfogatú, és alakú tartályhoz annyi vízforgatás van tervezve. Ha beáll, akkor plusz folytás nélkül a leghatékonyabb!

Folytani azért kellene, mert az akváriumon belül csinál túl nagy áramlást!

2011. nov. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, ezt látni kéne. Attól is függ mi van benne növények halak, hogy bírják. Bár a külső szűrő mindig gyengébb, mint egy ugyanolyan teljesítményű pumpa egyből bent az akváriumban, és nekem pl a 200 lityósba van egy 1200-as pumpa bent háttérszűrésnek, de az az akváriumban csinált akkora vihart, hogy csak úgy repültek a növényeim. Ezért nekem muszáj volt rárakni egy lukacsos csövet a kifújójára (egy esőztetőt) és annak a végén meg fújja tovább a vizet is, így nem lefolytja de gyengíti útközben. A szívó része meg végülis ugyanúgy szívja hátra a koszt.
2011. nov. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 zsoka79 ***** válasza:
Hát én úgy tudom hogy akkor a legjobb a ha lassabban kering a víz és pont azért hogy sok időt töltsön a szűrőben. Több idejük van a hasznos baktériumoknak lebontani és át alakítani a káros vegyületeket.
2011. nov. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Nyúlós lónyál ***** válasza:
Szerintem fölösleges fojtani a szűrőt, ha nem csinál "felfordulást" a vízáram. Ennyi logikával azt is mondhatnánk, hogy egy nagyobb 300 literes akváriumban, ahol legalább egy 1500 liter per órás (de még inkább nagyobb), vagy két 1200 liter per órás szűrő működik, ott ezekben a szűrőkben nem telepednének meg a szűrőbaktériumok kellő mennyiségben? Ez nem így van.
2011. nov. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Nyúlós lónyál ***** válasza:
Oké, hogy a nagyobb teljesítményű szűrőben hamarabb áthalad a víz a szűrőközegen, viszont óránként többször, mint kisebb teljesítmény esetén. Persze egy 2000-2400 liter per órás szűrőtől már lehet, hogy jobb választás két fele akkora teljesítményű szűrő, de az 1350 még messze van attól.
2011. nov. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Zsoka79. Rosszul tudod.
2011. nov. 15. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!