Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fűzfaág? Milyen, hogyan? Melyik?

Fűzfaág? Milyen, hogyan? Melyik?

Figyelt kérdés
Fűzfaágat többen írtok .Zölden leszedem és ?Ki hogy csinálja?
2011. nov. 14. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:

csak teljesen száraz ágat szabad használni. A zöld, vagy még élő ág valahogy nyálkásodik. A száraz ág kérgét én leszedtem, jól lekörömkeféztem, aztán kifőztem. Vastagságtól függ mennyit kell főzni, de még a legvékonyabbat is érdemes egy órát. aztán vödörben áztatni, míg le nem merül. Ha már nagyon türelmetlen vagy akkor, le is súlyozhatod pl egy kővel

Legjobban a csavart ágú fűz néz ki (asszem kecskefűz a neve), és érdemes kevésbé szennyezett helyről gyűjteni. Az egész csak akkor igaz, ha a kérdés arra vonatkozott, hogy akváriumba akarod tenni.

2011. nov. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

01.kép <- ez valamilyen csavart fűz fa

02.kép <- ágak az asztalon

[link]


Kb 1 hónapig szárat a lakásban, aztán lemostam forróvízzel és beraktam az akváriumba.

04. kép <- Felrepült, de a végét benyomtam a talajba.


Lehet, hogy penészedett, nem láttam mert a törpeszívóharcsák lenyalják az ilyeneket simán.


Na de nagy vastag ágakat nem jó berakni, mert az tényleg elkezd rothadni. A vékonyak valahogy kevésbé.

2011. nov. 15. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az illusztrált tanácsot,és minden elismerésem mert nagyon szép az akváriumod !!!
2011. nov. 15. 10:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!