Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mérgező a halaknak a lego?

Mérgező a halaknak a lego?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy furcsa kérdés, de videót is láttam róla. Nagy baj, ha ezzel díszítem az akváriumom (persze csak ideiglenesen)? A bettára mérgező? Egyedül lesz 54l-es akváriumban.
2011. nov. 15. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Ha a gyerekek is bírják nagy dózisban....
2011. nov. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 kzs ***** válasza:

Könnyen meglehet, bár a fene se tudja...

Inkább a festék amivel színezve van: ez lehet ártalmas.

A festékek között sok eltérés van, nem mindegy, hogy vízbe téve oldódik-e fel belőle ártalmas anyag, vagy sem.

De ez az én véleményem. Lehet hogy nincs igazam...

2011. nov. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:
Szerintem olyan dolog nem lehet mérgező, amit arra terveznek, hogy kisgyerekek rágják meg. Teknősnek láttam már napozót legóból. Elég ízléstelenül néz ki, de a halaknak nem fáj.
2011. nov. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A legó anyagában színezett, nincs rajta külön festék ami leoldódjon. A műanyag pedig max csak rákot okoz :)
2011. nov. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem tekinthető etalonnak a kérdésben az információ, de a németországi Legolandban volt egy tropikárium, ahol lego dolgok képezték a dekoráció részét az akváriumokban. Persze lehetséges, hogy lekezelték előtte valamivel, vagy valamiben más volt.
2011. nov. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!