Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan kell nevelni a kishalakat?

Hogyan kell nevelni a kishalakat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Xifó halunknak, már 6 hete születtek kishalai (8 db maradt meg) és nem nőnek. Ez mitől lehet? Már kb. 6 db teljesen színes, de nem látnánk rajtuk, hogy nőnek. Eddig sima lemezes táppal etettük mert egy "szakértő" azt mondta h mindegy h milyet kapnak. Már kb 5 napja vettünk nekik NÖVENDÉK haltápot.....Ettől elkezdhetnek már nőni?

Egyeltalán mennyi a normális idő amíg teljesen kifejlőnek és be lehet rakni a többi közé?


Légyszi segítsetek. Köszönöm.


2011. nov. 22. 14:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Én még nem raknám be a többiek közé, elég veszélyes hogy bántják, megeszik őket. (Én fél év után engedtem össze őket, de akkor is picik voltak még, csak nem olyan nagyon picik. Szóval már azért nőttek. :)


Mi anno, xifó, guppi és molli piciket neveltünk apró szemcsés ivadék táppal, szerintem az ugyanaz mint a növendék táp, a lényeg hogy apró szemcséjű legyen.


A növekedést én 1-2 hónap elteltével láttam csak rajtuk, úgyhogy ha egyenlőre még csak színesednek, az szerintem nem gond.

2011. nov. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Előszöris jó helyük kell hogy legyen. Ha zsúfoltságban vannak, vagy rossz vízben (nitrátra, nitritre tesztelni kell) vagy a nagyokkal és kevés búvóhellyel (stresz) akkor nem fejlődnek normálisan.

Az hogy a kaja mindegy milyen, az kb. addig igaz, hogy tápban majdnem mindegy, de még abban sem teljesen.

A lemezes pont az egyik leggagyibb, arra jó, hogy ha a kishalnak túl kicsi a szája, akkor a lemezest össze lehet törni annyira, hogy be tudják kapni.

De azért ennél vannak sokkaljobb indító tápok, és amit növendéktápnak vettél, biztos jobb. (tápokból sera, tetra ami valamennyire értelmes) Növényi eredetű tpáot is lehet nekik adni.

DE! Tápot egészséges esetben kiegészítésként kell adni, főleg egy fejlődésben lévő halnak, mondjuk heti 3-4 alkalommal (napi 2 étkezéssel számolva)

Élőkajával kell etetni őket, vagy minimum fagyasztottal. Daphnia, küklopsz, artemia. Ilyen kicsiket. Semmi vörös szúnyog, meg pulykaszív, mert a fagyi mixekben ilyen is van.

Növényi kaját is kell enniük, fött zöldségeket összetörve. Cukkínit, borsót, répát (utóbbiakat "hámozva") spenótot, ilyesmiket.

2011. nov. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja, nem is répát akartam írni, hanem kukoricát hámozva. De főtt répát is lehet...
2011. nov. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket! :)


Nem tudom h az mennyire számít zsúfolt víznek, de egy külön gömb akváriumban vannak (csak ők) de nincs benne semmi (növény, kavics...stb)

2011. nov. 23. 14:30
 5/8 anonim ***** válasza:
2011. nov. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%

Azt ajánlom hogy tedd őket egy 14l-es akváriumba és vegyél egy kifejlett darázsharcsát(a legjobb dajka hal). Nem kell semmi bele csak borítsd be a tetejét steril mosogatószivacsokkal(ez hőszigetel), vegyél még 1-2 sokúszós csukát is(másik kiváló dajka hal), Etesd tubival vagy fagyasztott szúnyoglárvával, ezt a sokúszósok a belső állkapcsukkal pépesítik és visszaöklendezik az ivadékoknak. A legtöbb akvarista így neveli a kishalakat, tuti bejön!

Sok sikert hozzá!

2012. jan. 14. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 szívó-SZÁL ***** válasza:
24%

Szia

Mindez azért fordul elő mert nem megfelelően tartod a kis xiphoidat. Nílusi sokúszós csukát , lehetőleg nőstényt ami 100% os védelmet nyújt a szüleitől és egyéb veszélyes halaktól, tehát nem kell a gömbakvárium a Sokúszós csuka ebben az esetben úgynevezett utánköltést vagy másnéven pótköltést csinál ami abból áll hogy: kitárja a kopoltyúfedeleit és ugynevezett "kandirus" táncot csinál amivel elnyeri a kishalak bizalámát a kicsik beúsznak a csuka zsigerszervébe ahol megtörténik a folyamat, a kis xifók újból a védelmet nyújtó helméhben vannak csak mostmár a sokúszóséba ilyenkor megjelin a csuka orra körül az úgynevezett viziuborka ami azt jelenti hogy a kishalak élnek. ez azért jó mert közben szabad marad a szája és meg tudja támadni a kishalakra vadászó fajokat pl (Sardíniai Kalász lazac)-ot. ezzel a taktikával sikeres akvarista válhat belőled és egynapon te is acsatlakozhatsz a sokúszrend lovagjai közé . nefeledd ifú akvarista: a BURP mindenre megoldást nyújt.

2012. jan. 14. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
.
2017. aug. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!