Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 1-2 hónaposan lehetnek terhese...

1-2 hónaposan lehetnek terhesek a kisguppik?

Figyelt kérdés

Szörnyen nagy hasa van némelyiknek, de még az sem látszik milyen nemű színű, semmi. Csak az aránytalanul nagy pocak.

Nem korai még hogy fiasak legyenek? Vagy ez valamilyen betegség??


2011. nov. 25. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát én inkább túletetésre gondolnék!
2011. nov. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pedig nem sokat kapnak, csak reggel és este.
2011. nov. 25. 12:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem, olyan 3 hónapos koruk körül lesznek ivarérettek.

Mivel etetsz? Mert ha szárított táppal, vagy rosszabb minőségű lemezessel, az könnyen okozhat bélgyulladást, bélelzáródást, puffadást. A legjobb a nyers, fagyasztott állati eredetű kaja, zöldségekkel kiegészítve.

A másik még hasvízkór lehet, a rossz tartási körülmények miatt. Ehhez azt kellene tudni, hogy hányat tartasz mekkora helyen, milyen a szűrés, milyen gyakoriak a vízcserék?

2011. nov. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

20 literesben vannak az ivadékok (kb 100 db).

Változatosan kapnak kaját, nem mindig csak lemezest.

Gyakran kapnak forrázott zöldséget, petrezselyem zöldjét, szunyoglárvát is. Viszont nem mindegyik ilyen pocakos, csak pár darab, azért találom furcsának, azthittem lehetnek "terhesek".

2011. nov. 25. 14:06
 5/7 A kérdező kommentje:
Részleges vízcserét hetente végzek, szűrő: shark adv 400-as
2011. nov. 25. 14:09
 6/7 zsoka79 ***** válasza:
Próbáld meg hogy egy napig nem etetsz és figyeld meg hogy mi történik. Voltak nekem is olyan ivadékok amelyek nem voltak nagyon szégyenlősek kaja osztásnál és többet ettek, nekem ezeknek volt nagy a hasuk. Ha semmi változás akkor pasz.
2011. nov. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet!
2011. nov. 25. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!