Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » SOS! Leikráztak a coryk?

Janezs kérdése:

SOS! Leikráztak a coryk?

Figyelt kérdés
Lekráztak a páncélosharcsák.200l-es az akvárium.Nem csak páncélosharcsák vannak benne Különlehet tenni valahogyan az ikrákat? Mennyi idő mire kikelnek?
2011. nov. 25. 17:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kelnek ki.

Ha ki akarod keleszteni, akkor legközelebb rendezz be nekik külön helyet ahova ikrárhatnak. Előtte érdemes élő eleséggel, minőségi étrenden tartani. Egy kis lágyvizes akváriumot kell berendezni alacsony vízszinttel, szivacsszűrővel, fütővel. A vizet kezelheted penészedésgátlóval is.

2011. nov. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálam ugyanígy leikráztak egy vizinövény levélre. A levelet levágtam, és áttettem egy garnélás akváriumba, ahol szépen kikelt 6 db. Sőt egyszer, még egy befőttesüvegben is kikeltek, de ott nem éltek túl sokáig. A lényeg, hogy ahova átteszed őket, legyen csiga és halmentes, mert azok megzabálják az ikrákat, legyen oxigéndús a víz, és állandó a hőmérséklet. Akkor szerintem menni fog. Akár egy keletőháló/ketrec is megteszi, a szűrő közelében.

Ha az üvegre ikráztak, akkor nem tudom, hogyan lehet "biztonságosan". leszedni

2011. nov. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!