Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy akváriumba növényeknek...

Egy akváriumba növényeknek feltétlenül kell táptalaj vagy megvannak a kavicsban is?

Figyelt kérdés
2011. nov. 27. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem fontos.Mondjuk ez függ a növény igényeitől.Ha elég folyékony tápot és gyökértablettát(vagy mit) raksz bele akkor is tud szépen nőni.De ebben az esetben többet kell oda figyelni a tápozásra, mert ha elfogy akkor tönkre mehet a növény, lassan de biztosan.

Szerintem érdemes, én is használok.Talaj porszívózáskor összekeveredhet a rendes aljzattal, ami nem szerencsés, ezért én úgy oldottam meg, hogy kicsi cserepekbe raktam táptalajt és így nem okozott gondot takarításkor.

2011. nov. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyökeres növényeknnek szokott kelleni a talaj.

De pl moha féléknek és anubias fajoknak nem kell, azok a vízből veszik a tápanyagot.

2011. nov. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én nekem nagyon régóta van akváriumom de 1x -se használtam tápanyagot mert ugye hiába h kivannak ezek tenyésztve akkor is a vadonban senki sem adott nekik tápanyagot. Amúgy nekem régóta van akváriumi hínárom.(ami nagyon jól csírázik :D)azt szoktam csinálni h a hal ürüléket odarakom a gyökeréhez és kész :D
2011. dec. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vízcserénél érdemes mindig egy kis tápfolyadékot a vízbe rakni, de elméletileg a halak kapnak enni, ők átalakítanak, kakilnak-pisilnek...majd jön egy kis lebontás...lényegében az akváriumi ökoszisztéma önfenntartó a növények oldaláról nézve, persze természetesen abban a halak is fontos tényezők, tehát ha jól karban van tartva az akvid, akkor nem kell bele semmi extra. Ha viszont direkt növényeket akarsz növeszteni másik akvihoz, akkor oda mindenképp érdemes a táptabi is. A kavicsban amúgy semmi sincs... a kavics se más mind kálcium és magnézium sók valamilyen allotróp módosulatai, keveredve egy-két más anyaggal is, de lényegében nincs bennük nitrogén, foszfor, kálium, szén és kénforrás. A kavics csak a halaknak és dekornak kell. Mert használhatsz helyette mondjuk finom homokot is(aminek nincs agyagtartalma) vagy akár dekor-üvegköveket.

További jó akvarisztikázást:)

2011. dec. 5. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!