Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit rakhatok még melléjük?

Mit rakhatok még melléjük?

Figyelt kérdés

Van 8 db zebradánióm, 8 darab gyöngy dánióm, 8 panda páncélosharcsám, 4 törpe szívóharcsám, 125 literben.


Rakhatnék még mellé mondjuk 8 darab parázslazacot? Úgy tudom, hogy ők szeretnek összeállni a gyöngydániókkal.


A szűrő 400 liter/óra teljesítményű.


2011. nov. 27. 22:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
szép áramszámla lehet :D:D
2011. nov. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
miért is? egyébként nem fogyaszt sokat...
2011. nov. 27. 22:51
 3/14 anonim ***** válasza:

Mindenek előtt mégegy minimum ekkora teljesítményű szűrőt.

800-900 l/h-nak meg kell lenni egy ekkora akviban.

Utánna lehet beszélgetni halakról.

Halak közül most már olyat kell hozzájuk rakni, ami a középső szintet lakja, mert az most hiányos kicsit.

És nem föltétlenül kell rajhalnak lenni, lehet egy pár nagyobb hal, hogy megtörjék a látványt a sok apróság közt. (gurámik esetleg...)


De mondom, a legfontosabb hogy rendbe tedd a szűrést, jelenlegi kb. 60 literhez elég. Tehát hiába a 125 liter, annyi halat tarthatsz, amit 60-70 literben tarthatnál, úgy hogy egyelőre hanyagold az újabb halakat, mert a mostaniakat is veszályeztetnéd.

2011. nov. 28. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

hm érdekes... a szűrő hozzá volt és eddig nem volt rá panaszom... az is lehet, hogy nem 400-as, hanem 600-as... nem emlékszem pontosan...


A dániók középen úszkálnak, és úgy tudom a parázslazac is ott lenne... nagyobb halat nem szeretnék.

2011. nov. 28. 06:10
 5/14 A kérdező kommentje:

na most megnéztem az interneten és 600 liter/órás összekevertem egy eggyel kisebbel... tudom, ez sem elég, de amúgy tervben volt alapból egy nagyobb vásárlása, csak gondoltam, ha a 600-as is jól működik, akkor minek megbolygatni?


Meg egyébként ezek a halak nem igazán terhelik le a vizet, nincs olyan sok mulm tőlük.

2011. nov. 28. 06:14
 6/14 A kérdező kommentje:
szóval az eggyel nagyobb az egy 6.5 literes tartályú kb. 1000 l/h-a teljesítményű belsőszűrő.... az jobb lenne?
2011. nov. 28. 06:20
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem, a belsőre elég a 600 l/ó, felesleges lecserélni. Mondjuk ha nem nézted félre a 6.5 literes tartályt, akkor meg lehet venni, az már elég szép. De az igazi előrehaladást egy külső szűrő jelentené, inkább arra ruházz be, ha majd költeni fogsz. Barkácsolni is lehet jókat, olcsón.


Amúgy a parázslazac jó választás, de én inkább a jelenlegiek darabszámának a növelését javasolnám, sokkal jobban mutatnak nagyobb csapatban.

2011. nov. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
de a dániók együtt vannak csapatban... és azt olvastam, hogy a parázslazac is össze szokott állni a gyönggyel... és akkor lenne egy 3x8-as csapatom együtt :)
2011. nov. 28. 07:44
 9/14 anonim ***** válasza:

6,5 literes belső???

Belinkelnéd?:) A mostani hány literes?


Amúgy a zebra dániók alapból inkább fent szoktak lenni, ha beteszed a lazacokat, valószínű kicsit kiszorítják őket középről. Ami nem baj, amúgyse olyan jó a nagy keveredés.

2011. nov. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
[link] félreolvastam, az csak 6 literes, nem 6.5 de van nekik 8 literes belső szűrőjük is...
2011. nov. 28. 08:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!