Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A halaknak az jó ha teljesen...

A halaknak az jó ha teljesen sötét van éjszaka a szobában ahol az akvi van vagy kell nekik valami világítás?

Figyelt kérdés
vitorlás, anci, neon és guppi van az akváriumban
2011. nov. 28. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
az nem baj ha éjszaka sötét. de nappal legyen egy villany felkapcsolva a halaknál!! Éjszakára nem kell semmi világítás! =)
2011. nov. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet sötét, nem kell világítás éjszaka.

Lehetőleg az akvárium világítását a kinti sötétedés után, és a benti villanyoltás előtt kapcsold ki, mert a halak nem szeretik az erőteljes fényváltozásokat. A legjobb, ha az akváriumi lámpához beteszel egy időzítő kapcsolót.

2011. nov. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
figyi, szegény halacskáknak nincs szemhéjuk, szerinted hogy aludnának világítás mellett?
2011. nov. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

első válaszolónak egyértelmű hogy van világítás nappal csak az volt a kérdés hogy éjszakára kell-e valami gyengébb de ezek szerint nem

egyébként köszönöm a segítséget a hirtelen erős fényváltozásra figyelni fogok.

2011. nov. 28. 20:26
 5/8 A kérdező kommentje:
csak gondoltam hogy esetleg valami minimális fény kellhet mivel a természetben sincs teljesen sötét de erre már kaptam válasz és szerintem egyébként is jobb félni mint megijedni ezért is kérdezem.
2011. nov. 28. 20:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Be lehet kötni 1 db fehér ledet holdfény imitálásra. Akkor a szobában se lesz teljesen vak sötét.
2011. nov. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
oké, azért írtam, mert beleképzeltem magam a helyzetükbe.:D
2011. nov. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Volt régen egy vak halunk az ügyes volt. A kaját megtalálta szagról. Akkor volt neki gond, mikor másik akváriumba került. Az első héten többször nekiment az üvegfalnak, de hamar megszokta az is.


De nálam azért van egy kis éjjeli lámpa, mert ha éjjel fölkelek és nem látok semmit sem, akkor beparázok :)


ÉS vannak olyan algaevő halak, amik éjjel aktívak, lehet ők is örülnek egy pici fénynek.

2011. nov. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!