Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » S. O. S. Mit tegyek ha túl...

S. O. S. Mit tegyek ha túl erős a levegőpumpa?

Figyelt kérdés
Nem szabályozhatő Atman légpumpa.Állati erősen fúj.Hogyan tudnám csökkenteni a teljesítményét?Esetleg ha több csőre kötöm,aminek a végén több habkőfej van?
2011. dec. 5. 23:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
csinálj gombostűvel, vagy ollóval kis lukakat a csőre, kicsit följebb, a víz fölött.
2011. dec. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Mondom hogy rendre Te válaszolsz ;) !

Köszi!

2011. dec. 5. 23:37
 3/16 A kérdező kommentje:

Amúgy igen,ezt csináltam én is,de elég bizonytalanul funkciónál,mert néha nem kezdi el porlasztani a levegőt,de ha befogom a kis lyukakat,akkor igen és van amikor nem csökken...Szerinted butaság lenne venni még egy habköves porlasztót és az aksi két végébe beszerelni,úgy h a cső a homok alatt megy?És a két habkövet ez a motor fogja átfújni levegővel...

Vagy vigyem vissza és vegyek állítható erősségűt?Köszi.

2011. dec. 5. 23:40
 4/16 anonim ***** válasza:

Nem fogják visszacserélni ha már használtad :)


Hát próbáld meg a két porlasztót. Nem tudom.

2011. dec. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Szerintem visszaveszik.Amúgy csak annyi volt a használat hogy rádugtam egy műanyag csőre(az sem volt a csomagjában,hanem külön vettem).
2011. dec. 5. 23:45
 6/16 anonim ***** válasza:

Ja de most jut eszembe, lehet kapni ilyen kis mini műanyag csapot amit a cső toldásra használnak, pl mikor szétosztod ketté a csövet, az egyikre raksz egy ilyen csapot, és ha csak félig nyitod meg, azzal szerintem tudod szabályozni.


Ez ilyen max 200 Ft-os dolog.

2011. dec. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
De ha vissza ttudod cserélni, cseréld, mert jobb azért a szabályozható légpumpa, az még szerintem halkabb is amikor mikor letekered minimumra.
2011. dec. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ezt természetes, hogy erősebb, mint kell. Lehet kapni a csőre való szorítót és azzal szabályozható. Addig is egy csipesz vagy hajcsat is megteszi.
2011. dec. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A légpumpát így kell helyesen szabályozni:

A légcsövet el kell vágni, és be kell iktatni egy T elosztót.

A leágazásra kell tenni egy kis darab légcsövet egy elszorítóval.

Minél több levegő kell az akviba, annál jobban el kell szorítani a leágazás csövét.

2011. dec. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én legelőször megtörtem a csövet és kötegelővel addig húztam amíg jó nem lett. Most ketté van osztva. Egyik vége a halasba a másik a rákosba, és egy szorítóval szabályoztam be, hogy mindkettő buborékozzon. ( Mert a levegő sem hülye. Arra megy amerre a legkönnyebb..)
2011. dec. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!