Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hátrány a növényeknek ha van...

Hátrány a növényeknek ha van aktív szén a szűrőmben?

Figyelt kérdés
Szóval én úgy tudom, hogy az aktív szén kémiailag kiszűri a nehézfémeket és hsonló dolgokat. De példáúl a növénytápokban meg pont azok vannak, mint réz. Akkor most az aktív szén kiszűri a tápanyagokat amiket a pro fitoval bejuttatok a vízbe?
2011. dec. 9. 08:51
 1/8 A kérdező kommentje:
egyébként még aktív... pár hete cseréltem.
2011. dec. 9. 08:52
 2/8 anonim ***** válasza:

EI tépozásnál nem annyira, mert ott túladagolsz, de amúgy igen, van hátrány.

Aktív szénnel időszakosan, és esetlegesen szokás szűrni.

Időszakosan, tehát 2-3 hetes "kúrában", és esetlegesen, ha indokolja azt valami.

Gyógyszeres kezelés után, rejtélyes pusztulásoknál, zavarosodásnál, stb.

Ha állandóan akarod használni, ne nagy mennyiségben használd.

2011. dec. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha pedig a nehézfémek miatt használod, azokat a vízelőkészítők is megkötik, és békén hagyják a növénytápot.
2011. dec. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

hát ez most azért van benne, mert újraindítottam az akváriumot... gondoltam egy hónapig kb. működik, utána meg jó felület a baciknak megtapadni... szóval még akkor is hasznos, amikor már nem aktív, csak máshogy.


növénytápból nem adagolok túl, 2 naponta szoktam adagolni kisebb mennyiséget (az előírt heti adagot szoktam elosztani).

2011. dec. 9. 09:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért azt vedd figyelembe, hogy csak a legkiválóbb aktívszenet szokták így használni, de én személy szerint még azt se használnám. Úgy vagyok vele, hogy nem keresem a bajt, jön az magától...

Egy telített aktívszén ugyanis simán elkezd visszafelé aktív lenni, és kieregetni magából az összes méreganyagot!

A felületével se mész túl sokra, porózus ugyan, de egyáltalán nem ideális méretben.

Nem lebeszélni akarlak róla, csak ezeket is vedd számításba.

2011. dec. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:

Elég sok félreértés terjed az aktív szénnel kapcsolatban. Például a fémeket alig köti meg, így a növényeknek szükséges mikroelemeknek sem árt. A nehézfémtartalmú gyógyszerekben a fém egy nagyméretű molekula része, amit tényleg kiválóan megköt a szén, de a tápok vagy a csapvíz fémiontartalmát nem. Olvastam egy írást, ami szerint a kelátkötésbe vont fémionokat viszont megköti, tehát vízelőkészítővel együtt hatékony, a növénytápok ellen is. De ez nem egy megerősített forrás volt. A nitrátot nem köti meg. A csersavat és rokonait szépen megköti. A telített aktív szén nem engedi vissza a tartalmát, csak nem köt meg új dolgokat. Van egy titokzatos valami, amit viszont megköt, és amúgy kéne a halaknak, mivel az aktív szén állandó használata és a lyuk a fejen betegség között összefüggés van, de az oka nem ismert.


Ezt olvasd el:

[link]

2011. dec. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

hm... én nem ragaszkodom különösebben az aktív szénhez, csak benne volt alapból a szűrőmben, azóta meg már hozzászoktam... habár nem cseréltem sosem havonta.


Csak ha nem használom, akkor nem tudom, mit tegyek a helyére... van benne alul egy szivacs, középen a szén és felül meg nem tudom mi a neve, de a baciknak való hely... szóval mit tehetnék a szén helyére, aminek még értelme is lenne?

2011. dec. 9. 11:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem jó a telített szén, nagyon szépen szűr. Létezik esetleg siporax mini, ez ilyen kis gyógyszerszerű tablettás. Mondjuk nem biztos, hogy érdemes rá költeni, mert nagyon drága, a nagy áramlás miatt pedig nem optimális a baciknak.
2011. dec. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!