Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mivel lágyítod a vizet?

Mivel lágyítod a vizet?

Figyelt kérdés
2011. dec. 11. 22:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Ioncserélt (osmo) vízzel lehet lágyítani. Ezt megveheted tescoban 5 literes kannákban. Vagy vehetsz otthonra egy RO készüléket és készíthetsz lágyvizet magadnak.
2011. dec. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Én műgyantával ami egy tartályban van, átfolyós ( csepegtetős rendszerű ) és a hálózati vízre van kötve.Az ipari kávéfőzőket üzemeltetik hasonló gyantával.Sóval kell regenerálni, időközönként.Kb 1000 Ft kilója és kb 5 évente kell cserélnem, ha akvarisztikai célra használom.Ez nem lágyítja le tejesen a vizet, hiszen emberi fogyasztáshoz készült,de vízkő nem képződik és a halak, növények, nagyon jól érzik benne magukat, különösen a neonok és a vitorlások.Létezik ennél jobb gyanta is, de én már nem váltok.
2011. dec. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem ozmo szűrő van a csapra kötve, mert tengeri akváriumom is van ahhoz vettem. Mellékesen jó ez CRS és CBS garnélákhoz, New bee garnélákhoz, törperazbórákhoz, nano halakhoz is ezért tarok olyanokat is.


Régen mikor még nem volt ilyen szűrőm, akkor csak egy 20 literes akváriumban tartottam galaxy razbórákat, ott nevelgettem őket, és azoknak vettem a Tescóban ioncserélt vizet. Egy 5 literes flakonnal öntöttem a vizükbe. Kínlódás az volt vele, mikor elfogyott, hát mindig venni kellett, ja.

2011. dec. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:

Én RO azaz reverz ozmózis vizet használok, amit egy közeli halasnál veszek. Néha a teszkóban ioncseréltet. A desztillált víz sajnos túl drága.


Ioncserélőből csak a kevertágyas gyanta megbízható akváriumba, ezt nem lehet házilag regenerálni. Le kell adni a halasnál, és adnak újat helyette viszonylag kis pénzért. A házilag sóval regenerálható gyanták csökkentik a keménységet, viszont helyette nátriummal dúsítják a vizet, ami meg szintén nem előnyös.

2011. dec. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

# 1


Az Osmose víz nem ioncserélt víz. Köze nincs a kettőnek egymáshoz.

2011. dec. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!