Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ez így jó? (többi lent)

Ez így jó? (többi lent)

Figyelt kérdés

126l aksi, 760l/h belső szűrő, kevés növény ( a világításom miatt kihaltak a növényeim). Most cseréltem ki a világításom egy Aquastar T8 18 wattos, és egy Resun fresh water and plants 20w-os neon csőre. Ez milyen növényeknek elég?

illetve egy olyan kérdésem van még hogy az akváriumomba jelenleg 4 páncélosharcsa, 1 anci, 5 piros szemű pontylazac, 9 rózsalazac. Mehet még melléjük valami vagy ennyi bőven elég?

Láttam egy fehér ancit még az állatkereskedésbe de nem mertem elhozni, egy féltem hogy túl népesítem az akváriumot, 2 nem tudom a másik anci hogy örülne neki.

Előre is köszönöm a válaszokat!!


2011. dec. 29. 15:05
 1/8 anonim ***** válasza:
valószínű hogy nem egy ancival fogod túlnépesíteni szóval szerintem nyugodtan megveheted és az ancik eléggé békések szóval biztosan befogadja az új lakót.
2011. dec. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mondjuk tehetnél még bele 3 xifót vagy 3 mollyt, vagy 2 plattyt. és az úgy jó lenne. amiket írtál halakat azok főként alul meg az akvárium középső részén uszkálnak. amiket írtam azok szeretnek a víz felszín közelében is.
2011. dec. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

na megtaláltam ilyen világításaim vannak, a resunból a 20w- van meg

2011. dec. 29. 15:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a világítás jó pl echinodorushoz, cryptó-hoz, hólyagos vizikalászhoz, anubiashoz, esetleg valisneriához is. Az akvárium néhány halat még elbír, többet nem nagyon.
2011. dec. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A szűrőd milyen típus, lehet azon a téren is lehetne valamit javítani, ha kicsi a szűrőtérfogata.
2011. dec. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Shark
2011. dec. 29. 16:55
 7/8 A kérdező kommentje:
a szűrő tetejére az van irva hogy shark 3
2011. dec. 29. 16:57
 8/8 anonim ***** válasza:

Növényekből alacsony és közepes fényigényűek lennének jók, nem olvastam, hogy mi hangzott el, úgyhogy leírok párat: Anubias fajok, hólyagos vízikehely, jávai és gömbmoha, microsorium, vallisneria, ezekkel tuti nem lesz baj. Kicsit igényesebbekkel is próbálkozhatsz, de velük nem 100% a siker. Az előbbiekből viszont ültethetsz bőven.

Halakra én azt mondom, hogy új fajt ne vegyél, inkább még 4 páncélost, meg 4 pontylazacot a jelenlegiekhez. Mondjuk ha szeretnél, éppen elfér helyettük valamilyen más faj, mondjuk néhány gurámi illene a képbe.

Anciból szerintem elég 1.

2011. dec. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!