Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akvárium beüzemelés. Hogyan?

Oliver777 kérdése:

Akvárium beüzemelés. Hogyan?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az új akváriumnak kb. 2 hetet kell üzemelnie a halak betelepítése előtt. De miben különbözik ez attól, amikor teljes vízcserét csinálok, és kiveszek mindent az akváriumból, homokot, meg mindent megtakarítok. Mert én ilyenkor előkészített vízzel feltöltöm, és 1 nap után mennek is vissza a halak.

Azért kérdezem, mert bettamat egy korábban használt 40 literes akváriumomba akarom áttenni, vennék bele kavicsot ajzatnak, meg egy két "cserepes" növényt indulásnak, meg egy új szűrőt, fűtőm van. Ebben az esetben is kellene várni 2 hetet. Ez csak azért lenne baj, mert jelenleg a nagy akváriumomban egy szaporító ketrecben raboskodik a betta.


2011. dec. 30. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen ebben az esetben is.Ez az idő azért fontos,hogy kialakuljanak a szűrőben lévő baktériumok.ha veszel baktériumkultúrát abban az esetben nem kell csak 1 hetet várnod.De hanem akkor muszáj a 2 hét.
2011. dec. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Semmiben nem különbözik, mert teljes vízcserét, nagytakarítással egybekötve nem csinálhatsz.


Viszont ha 2 akváriumod van, akkor semmi gond. Töltsd fel a 40-est félig a nagy akvi vizével, (a másik fele állott csapvíz) nyomkodd bele a nagy akvi szűrőjének a szivacsát a kicsi vizébe, ott járasd a szűrőt 1-2 napig, és mehet bele a Betta.

2011. dec. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mármint az új szűrőt járasd egy kicsit, mielőtt belerakod a bettát.
2011. dec. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mennyi ideig kellene áztatni a nagy akvárium szivacsát a másik akváriumban (vagy csak belemosom és kész)? Esetleg az is jó megoldás, hogy a nagy akvárium szűrőjét átrakom 1-2 napra a kicsibe, az újat meg a nagy akváriumba (bár nem elég oda a teljesítménye, de 1-2 napig jó lesz szerintem)?


A másik kérdésem:

Én évente szoktam "nagytakarítást" csinálni, úgy hogy a vizet teljesen leengedem, kipakolok mindent az akváriumból (átmosom a homokot, megtakarítom a műnyövényeket, köveket, megtakarítom az akváriumot), ezután feltöltöm csapvízzel, sera aquatannal előkészítem a vizet (24 óra), és mennek vissza a halak. Rosszul csinálom? Hogy lehet teljes vízcsere nélkül nagytakarítást csinálni?


Köszi!

2011. dec. 30. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!