Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem mozgatha a bettám...

Miért nem mozgatha a bettám az egyik oldalúszóját?

Figyelt kérdés
A jobb oldalán nem mozhatja a kis oldalúszóját a bettám(ma vettem)Azon mintha egy fehér csík lenne.A msikat mozgatja,amit adtam enni neki mind megette,az étvágyával nincs baj.Az úszó nélkül is elvvan,egyenesen úszik meg minden.A nélkül is meg tud élni?Valami betegség vagy mesérült a szállitáskor,vagy mi van vele?
2009. máj. 22. 12:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Ahogy mondtad vagy megsérült vagy betegség. Az utóbbi esetben vmi élősködő jöhet szóba, sztem vmi féreg lehet. Egyébként, ha elvan egy úszóval, akkor nem kell különösen aggódnod.
2009. máj. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi.Mostmár mozgatja,de van valami pötty rajta,2,ugy néz ki mint a vívben az oxigén,ami letapad az üveg falára vagy ilyesmikre.Mi ez?csak én látok már rémeet,mert nem tudok ép halakat vásárolni...?
2009. máj. 22. 21:15
 3/4 anonim válasza:
A pici pötty esetleg darakór lehet, apró kis élősködő, amely a hal nedveivel táplálkozik, amíg ki nem kel és elhagyja a hal testét. Amíg a halon van, nem lehet elpusztítani, meg kell várni míg leválik róla, és utána v már most elkezdheted a kezelését darakór/parazita elleni cseppel. Ha több kis "pötty" lesz rajta, 100 h darakór, de inkább ne várd meg, m bele is halhat a hal.
2009. máj. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Eltűntek a pöttyök,és az úszóját is mozgatja,lehet a szállításkor került rá valami,vagy sérült meg.Köszi a válaszokat!
2009. máj. 27. 18:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!