Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan készítsek plattis...

Hogyan készítsek plattis akváriumot?

Figyelt kérdés
Hogyan rendezzem be az akváriumot hogy tarthassak benne plattit?dekoráció,növények,berendezési tervekre lennék kíváncsi vagy képekre h mi alapján tudjam berendezni.És hogyan tartsam őket egészségesen?
2012. jan. 3. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Úgy, mint egy általános akváriumot, nincs semmilyen különösebb igényük. Egy 60-70 literes akvárium bőven elég egy 8 fő körüli csapatnak. A víz legyen 26 fok körüli, a szűrés a térfogat 6-szorosa óránként, a növények pedig a világítástól és az ízlésedtől függnek. Gondolom nem vagy tapasztalt, így a kevésbé fényigényes növényeket javaslom első körre: cryptocoryne félék, jávai moha, microsorium, gömbmoha, anubiasok, vallisneria. Dekornak mehetnek még faágak, esetleg sziklák. Vízcsere hetente 30%. Etetés pedig fagyasztott kajákkal (artemia, szúnyoglárva, stb.), valamint forrázott söldségekkel (a spenótot jó például).

Olvasd el akvarista.hu-n az e-bookokat, onnan több mindent megtudsz. Ötleteket meríthetsz innen:

[link]

Persze kezdőként nem lesz ilyen akváriumod, de elrendezés sémákat találsz bennük.

2012. jan. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát igen nem vagyok tapasztalt még csak 2 éve kezdtem.köszönöm szépen!
2012. jan. 3. 15:04
 3/4 Janezs ***** válasza:

Nemtudom ez mennyire segít

[link]

2012. jan. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem tudtam, hogy 2 éve akvarizálsz, a kérdésből nem erre következtettem. Akkor remélem nem mondtam semmi újat.

Így viszont nem igazán értem a kérdést, mert plattik ahogy mondtam, egy teljesen alap akváriumban tarthatóak, nem igényelnek semmilyen plusz törődést. Viszont ha fejleszteni szeretnél az akváriumodon, akkor elindulhatsz a növényes irányba, ez mondjuk külső szűrő vásárlásával vagy építésével, táptalaj beszerzésével és a világítás fejlesztésével kezdődik. Akvakertészen rengeteget olvashatsz a témában. Ott berendezésre is rengeteg az ötlet.

2012. jan. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!