Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növények végveszélyben?!!

Akva apor kérdése:

Növények végveszélyben?!!

Figyelt kérdés

1.Volt békalencsém(lemna minor)kiveszett,mert a levegőztető bugyborékai az üvegfalra feverték őket és ott elszáradtak probáltam vissza tolni de másnap megint ilyen lett,pedig eggy időben befedték az egész vízsziuntet.

2.Ekkor lett egy másik baj a növényem levelén szőrszerű alga(vagy mi)az érintett leveleket levágtam de még ma is vannak és azért már egy év is eltelt.Probáltam algaíírtóval de csak a növekedésére és a szoporodására hatott de nem tüntette el.

Egeria densa nem fejlődik nálam pedig valamikor szépek voltak(nincs gyökerük és nem is gyökereznek meg nálam)

azt irták,hogy nem baj hja nincs gyökere,mert a levelein veszi fel a tápanyagot és általában lebeg.



2012. jan. 3. 22:20
 1/3 anonim ***** válasza:
ecset alga talán, hípó segít rajta ! :D
2012. jan. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy régen lejjebb volt a szűrőd, azért nem kavarta fel annyira a békalencsének, vagy gyengébb szűrőd volt.

Ha a maradék békalencsét egy tál vízbe rakod és világítod ezerrel, vagy ablakba teszed fényre, gyorsabban elterjed. És lehet, hogy ecsetalgád van, ja.

2012. jan. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi
2012. jan. 4. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!