Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen neon csőre cseréljem ki?

Milyen neon csőre cseréljem ki?

Figyelt kérdés
Nos 2 61-cm neon cső van, az egyik az AQUA-GLO 24"/61 cm 20W T8 ( ha minden igaz ez rozsaszínű cső úgy emlékszem, és halas boltba vettük anno, a másik NARVA 18W/010 daylight ezt meg sima. Nos simát ki akarom cserélni valami nagyon jóra, ami növény centrikus vagy hogy mondjam, kék neonra, vagy nem tudom, másikat sem mondom meg h milyen, annyira nem látni... apukám ha jól tudom rózsaszínnek vette.. azt nem akarom ha esetleg veszek drágát más színű fényűt mit mostani, akkk csúnya legyen!:S
2012. jan. 4. 01:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát van pl Sera Daylight 6000 Kelvines, ennek kicsit sárgás a színe.


Vagy Osram biolux 6500 Kelvines, ennek fehérebb fénye van, sztem ez jobb:

[link]

2012. jan. 4. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
ezek fasza növénycentrikus csövek?
2012. jan. 4. 03:01
 3/14 anonim ***** válasza:

Sem a sima daylight, sem a "kék" egyáltalán nem növénycentrikus.

Az aqua glo tengeri akváriumokhoz való.

Az pedig elég baj, ha a mostani színe tetszik, és nem akarsz rajta változtatni, mert ennél rosszabbat nehezen lehetne összehozni.

Én egy ilyet tennék az aqua glo mellé:

[link]


Ez sárga, nagyon jó a növényeknek. Teljesen meg megváltoztatná a mostani színt, de ezzel a változással a "normálisabb" irányba változna.

Igazából az aqua glot kéne erre cserélni, de úgy nagyon nagy lenne a változás, és azt lehet, hogy nem is tudnád megszokni. De az lenne az igazi.

2012. jan. 4. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem a 200 literbe most ezek vannak, ilyen sorrendben:


1db Hagen flora glo (rózsaszín)

1db sera Daylight (sárga)

1db Hagen flora glo (rózsaszín)

1db 6500 K-s daylight olcsóbb fajta (fehér)

1db Hagen flora glo (rózsaszín)

Oldalt még 1db 20wattos 6500K kompakt izzó (fehér).


-------------------


Az aqua glo-nak gőzöm sincs milyen színe, de a kékes fénytől inkább magasabbra nőnek a növények.

A rózsaszíntől meg szélesebbre.


Te tudod, hogy mit akarsz.


Van olyan kis akváriumom ami 1db daylight kompakt izzóval megy és szépek benne a növények, csak azt egy kicsit túl kell világítani és akkor nőnek, mint a gomba. Van táptalaj is nekik. A daylight viszont ha túl erős, akkor megjelenik tőle a zöld pontalga, viszont ha pont jó a fénymennyiség akkor nincs vele gond.


A Hagen flora glo nem algásít, csak ha nem cserélsz vizet soha. Illetve ha már több mint 3 éves a cső, és csoda hogy még világít, akkor elkezd UV fényt is leadni.

Platypus mondta hogy világít a pénz alatta, ezért én is megnéztem és nálam még nem. Tehát az enyém még jó :)

2012. jan. 4. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Platypus ***** válasza:

Emberek, a színhőmérséklet nem minden. Az Aqua glo lehet hogy 18000K, viszont kiváló növényes spektruma van, vörösben és kékben erős. Azért ilyen magas az érték, mert a sárga és a zöld hullámhossz hiányzik belőle. Önmagában nem alkalmas növényezésre, de kiegészítő csőnek nem rossz. A flora-glo ennek a kistestvére. Egy két fénycsöves armatúrához a flora glo praktikusabb talán, de mindkettő nagyon jó cső növényezésre és rózsaszínek. Minden igazi növényes cső rózsaszín. Ez magában nem túl szép.


A növényes cső mellé meg 3 sávos fénycsövet érdemes venni 6500 K körül. A háromsávos egy fontos tulajdonság, így kell kérni a boltban. A neoncsövet szeretik az emberek használni mindenféle fénycsőre, de az igazi neoncső nem alkalmas akváriumba. Ami tényleg jó, az a három és ötsávos fénycső.

2012. jan. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Platypus!

Nem vitatom, hogy aqua gloval, és 2 másik csővel össze lehet hozni egy tuti világítást, de konkrétan ebben a helyzetben, 2 csővel, ilyen igényekhez sokkal hatékonyabb, és egészségesebb a "kistestvér".

Amúgy meg a színhőmérséklet tényleg nem minden, de nem is elhanyagolható. 18000 K-nek akkor növényeznék, ha minimum 1 W/l -t igénylő növényeim lennének, és meg is lenne ez a fényerő. Különben úgy nézne ki az akvi, mint ha halloween lenne benne.

2012. jan. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Platyplus akkor aqua glohoz mot milyet vegyek? ami még jobb lesz a növényeknek? vagy bárki
2012. jan. 4. 23:03
 8/14 A kérdező kommentje:
Platypus
2012. jan. 4. 23:04
 9/14 A kérdező kommentje:
halas boltba háromsávos fénycsövet kérjek? sima fehér színű vagy?
2012. jan. 4. 23:05
 10/14 A kérdező kommentje:

háromsávos fény csövet, milyen színűt?


vagy flor glot, milyen színűt? melyik lesz jobb növényeknek, ésaz aqua glo mellé?

2012. jan. 4. 23:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!